Google bolo vždy priekopníkom v dokonalých mapových službách a medzi prvými ponúkalo aj službu Google Earth, ktorá nám ukázala to, ako vyzerá naša planéta prakticky kdekoľvek poskladaná so satelitných snímkov. Toto bola ale revolúcia minulosti. Google si uvedomilo, že ide o zastaralé mapy, a tak sa rozhodlo aktualizovať celú službu. Ukázalo nám nové Google Earth a nám neostáva nič iné ako mať otvorené ústa.

Nový Google Earth

Google to vzalo vážne a dnes vydalo jeden skutočne kvalitný produkt, za ktorý sa nebude ešte poriadne dlho musieť hanbiť. Sú to nové mapy, ktoré prišli s neskutočným prepracovaním a dokonalým zobrazením mnohých miest po celom svete v 3D. Miestami možno ani nebudeš veriť, že sa pozeráš na počítačové vizualizácie, ale priamo na zábery z profesionálnej kamery, pokiaľ sa teda budeš pozerať na video nižšie, ktoré celú službu prezentuje.

- Reklama -

Okrem iného tu sú samozrejme aj mnohé pamiatky v trojrozmernej verzií a krásy tejto planéty, a tak sa môžeš cez obrazovku dostať všade tam, kde by si chodil ešte poriadne dlho. Okrem iného je nová služba aj špeciálne prepojená s mnohými YouTube videami, ktoré pochádzajú od BBC a NASA: Videá sú ako ináč vo vysokej kvalite, a tak je radosť pozerať sa na ne!

Nové Google Earth si ale len tak na svojom Macu nepustíš a to z dôvodu, že sa spoločnsoť rozhodla priniesť podporu len pre svoj vlastný prehliadač, ktorým je spoľahlivý Chrome. Na to aby si si teda pozrel našu zem budeš musieť nainštalovať alebo aktualizovať Chorme (ak ho už v počítači máš). Tak či onak, prehliadač má sotva pár megabajtov a dostaneš ozajstný zážitok, ktorý stojí za to. Presne preto by si nemal váhať a vyskúšať to čo najskôr.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.