Výdrž batérie je parameter, podľa ktorého si mnohí z nás vyberajú svoj budúci smartfón. Výrobcovia sa do týchto zariadení pokúšajú „natlačiť“ čoraz väčšie akumulátory, ktoré spolu s efektívnymi procesormi vydržia na jedno nabitie pokojne aj dva dni.

Dnes sa pozrieme na zaujímavé porovnanie, v ktorom sa vyskytnú tri vlajkové lode od Googlu, Applu a Samsungu. Každá z nich ponúka inú kapacitu batérie, operačný systém ale aj technológie na zníženie spotreby energie. Sme presvedčení, že výsledok vás príjemne prekvapí.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Google Pixel 6 Pro

Novinka z dieľne spoločnosti Google s označením Pixel 6 Pro (od 1 189,00 €) obsahuje procesor Google Tensor a k dispozícii má veľký 6,7″ AMOLED displej s rozlíšením 1440×3120 px. Podporuje samozrejme aj vyššiu obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz, akumulátor má kapacitu 5 003 mAh a smartfón funguje na operačnom systéme Android 12.

iPhone 13 Pro Max 

Stále relatívne „čerstvý“ iPhone 13 Pro Max (od 1 159,96 €) dostal do vienka najmodernejší čip A15 Bionic a 6,7″ OLED displej s rozlíšením 1284×2778 px. Novinkou je pri tomto výrobcovi aj podpora technológie ProMotion (120 Hz obnovovacia frekvencia) či obrovský 4 352 mAh akumulátor. Zariadenie pracuje s operačným systémom iOS 15.

Samsung Galaxy S21 Ultra 

Samsung Galaxy S21 Ultra (od 945,00 €) disponuje procesorom Snapdragon 888 a v porovnaní s oboma vyššie spomenutými zariadeniami disponuje najväčším 6,8″ DAMOLED displejom s najvyšším rozlíšením 1440×3200 px a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Zariadenie pracuje na staršom Androide 11 a akumulátor má kapacitu rovných 5 000 mAh.

Výsledok testu, ktorý vás zrejme šokuje

Pokiaľ ste očakávali, že iPhone 13 Pro Max dostane v tomto teste poriadny „výprask“, pravdepodobne ste neboli sami. Vzhľadom na kapacitu akumulátora to bolo v podstate jasné. Výsledok však dopadol úplne ináč a dovolíme si tvrdiť, že prekvapil aj tých najväčších odporcov jablkovej spoločnosti.

Smartfón s najväčšou batériou Google Pixel 6 Pro sa totiž vybil najrýchlejšie a to už po 8 hodinách a 48 minútach. Dovolíme si pripomenúť, že najmenší iPhone 13 mini s 5,4″ displejom a 2 227 mAh akumulátorom vydržal v podobnom teste až 7 hodín a 53 minút! Zatiaľ čo mal teda Google Pixel 6 Pro už 0 % batérie, iPhone 13 Pro Max mal ešte slušných 33 % a Samsung Galaxy S21 Ultra 13 %.

Prečítajte si tiež  Koľko percent ušetrí "Režim slabej batérie" vo vašom iPhone? Tu je odpoveď

Z toho logicky vyplýva, že zariadenie z Južnej Kórei skončilo v tomto teste na druhom mieste. Samsung sa vybil po 9 hodinách a 28 minútach aktívneho používania, čo bolo zhruba o 40 minút neskôr ako Pixel. Nutné je však podotknúť, že v oboch prípadoch ide o veľmi slušný výsledok pretože odzrkadľuje zruba jeden deň používania.

Na záver tu máme iPhone 13 Pro Max, ktorý sa na 0 % kapacity batérie dostal až za 12 hodín a 8 minút! V porovnaní so svojou konkurenciu je teda oveľa ďalej a nie nadarmo sa mu hovorí, že kráľom v oblasti výdrže batérie.

Dajte nám vedieť do komentára, ako ste na tom so svojim iPhonom 13 Pro Max vy. Nabíjate ho raz denne alebo raz za dva dni? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -