Všetko raz muselo prísť a pri Google Play to bola len doslova otázka času, kedy prekoná počtom aplikácií doterajšieho kráľa iTunes AppStore. Koncom minulého roka sa tak podľa odhadovaných čísel naozaj stalo a v AppStore bolo o niečo menej aplikácií, ako v Google Play. Čo sa týka počtu aplikácií, tak Google Play ich oproti roku 2013 zdvojnásobil!

V číslach

iTunes AppStore bol predstavený po boku iPhonu 3G alebo iOS 2.0 a ponúkal naozaj jednoduchú cestu na to, aby si používatelia mohli do svojich zariadení nainštalovať aj iné programy, ako tie od výrobcu. Vďaka tomuto obchodu Apple spravilo s iPhonu smartfón, ktorý chceli masy pretože dostal akýsi tretí rozmer a nebol to len nudný telefón určený pre vysokopostavených manažérov v obrovských spoločnostiach. Každopádne, časom prišiel aj Google Play a bolo jasné, že do omnoho jednoduchšieho obchodu bude pribúdať viac aplikácií a to podstatne rýchlejšie ako do iTunes AppStore. V Google teda môžu oslavovať pretože ich 1,43 milióna aplikácií je naozaj omnoho viac, ako 1,21 milióna, ktorými podľa výpočtov disponuje Apple. Zaujímavosťou však nie je len takmer 50% nárast počtu aplikácií v prípade Google za jeden, jediný rok. Skutočne prekvapivou vecou je to, že Amazon AppStore získal oproti minulému roku až 90%-ný nárast počtu aplikácií a súčasne sa nachádza niekde, kde iTunes AppStore v roku 2011, čo vlastne vôbec nie je zlé!

- Reklama -
Graf-svetapple.sk
Graf-svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.