Ako by si reagoval, keby robíš pre jednu z najväčších spoločností sveta a zrazu ti príde e-mailom ponuka, ktorá sa za iných okolností neodmieta. Nejaký pochybný hacker ti len tak ponúkne 20 000€ za to, že by si mu prezradil prihlasovacie údaje k Apple účtu. Sú to rýchle peniaze a takéto prípady sa vo svete naozaj dejú, najnovšie v Írsku!

Hackeri pýtajú od zamestnancov Apple ID za 20 000€!

20 000€ za meno a heslo k účtu spoločnosti Apple. Presne takáto lákavá ponuka sa naskytla zamestnancom spoločnosti Apple v Írsku. Samozrejme nikto nevie, na čo komu takéto údaje sú, no je jasné, že úmysly sú pomerne nekalé. Zatiaľ sa nevie, či niekto ponuke podľahol, no predpokladá sa, že nie.

- Reklama -

Apple by voči osobe, ktorá takéto tajné údaje zverejnila hackerom určite tvrdo zakročila a okrem okamžitej výpovede by mal pravdepodobne aj nepríjemnosti s políciou či vyšetrovateľmi. Koniec koncov, mohlo by to takúto osobu stáť viac, ako dostal od hackera. Podobných ponúk ale vraj chodí zamestnancom viac, a nie len v Írsku.

Apple je celosvetová spoločnosť a svoje kancelárie, obchody či výrobné haly má jednoducho všade. Toto treba navyše odniekadiaľ riadiť a riadia to zamestnanci, ktorí sú voči ponukám poriadne vyškolení ešte pred tým ako vôbec nastúpia do spoločnosti. Preto je vysoko pravdepodobné, že nikto z nich podobnú ponuku neprijme. Veď koniec koncov, možno si svojich zamestnancov takýmto spôsobom skúša aj samotná firma. Pri takomto gigantovi by to nemuselo byť nič zvláštne!

Prihlasovacie meno a heslo - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.