Apple nám ukazuje, aké je neuveriteľné náročné na každý jeden aspekt, ktorý sa týka jeho spoločnosti. Asi vieš, že už približne dva roky trvá výstavba novej centrály, Apple Campus 2, ktorá bude pripomínať kozmickú loď a dostavaná bude niekedy koncom tohto, či začiatkom budúceho roka. Apple tu krásne ukazuje, ako si nepotrpí len na dokonalý dizajn svojich zariadení či iných produktov, ale aj na dokonalý dizajn svojho nového sídla. Nachádzajú sa tu tie najväčšie zakrivené sklá na svete od spoločnosti Seele!

Hádaj kde sú najväčšie zakrivené sklá na svete!

Ach, zase to Apple, stále ukazuje niečo, z čoho sú jednoducho mnohí ľudia hotoví a nie celkom chápu, ako môže byť táto spoločnosť na všetko tak neuveriteľne náročná. Najnovšie nám chlapíci z Cupertina ukázali, ako vyzerajú sklenené panely vo vnútri Campusu 2. Ide o tie najväčšie sklenené panelý na svete a ich rozmery sú z vnkajšej strany Campusu 15×3,2 metra a z vnútornej strany potom 11×3 metre. Sú teda neuveriteľne veľké.

To nádherne vidno nielen na fotkách samotných panelov, ale tiež aj na špeciálnom žeriave, ktorého výška je až 21 metrov a pomocou ktoré špeciálne sklenené panely v centrále Apple umiestňujú. To ale ani zďaleka nie je všetko a v Apple majú ešte jednu zaujímavosť, čo sa týchto gigantických okien týka. Nejde totiž len o sklá, koré sú špeciálne. Nad každým z týchto skiel má byť markíza, ktorá sa v prípade silného slnka jednoducho vysunie. Nič revolučné, keby každá z týchto markíz nemala na svojej vrchnej časti solárne paneli, vďaka čomu môže zachytávať elektriku zo slnečných lúčov!

Veľmi premyslené, kampus bude okrem tohto aspektu viacmenej veľmi ekologická stavba. Okolo celého areálu budú vysadené stromy a pod nimi bude samozrejme trávnatá plocha. Všetko bude samozrejme úhľadne pokosené a starať sa o to budú pravidelne prenajatí záhradníci. Solárne panely tiež nenájdeme len na markízach, ale tiež na streche Campusu. Dá sa teda povedať, že by si mohla byť budova do istej časti aj sebestačná, čo sa elektriky týka. Samozrejme, ak nebude svietiť slniečko, Campus bude musieť čerpať obrovské množstvo energie, ktoré spotrebuje z elektrárne.

Obrovské sklá - svetapple.sk

Obrovské sklá - svetapple.sk

Markízy -svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na novej generácii pôvodného HomePodu. Odhalí ho už čoskoro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.