Apple prednedávnom predstavilo dva nové iPhony po boku prvých inteligentných hodiniek spoločnosti, ktoré nazývajú Apple Watch. Aj napriek obavám z dizajnu sa ukázalo, že nové iPhony s väčšími displejmi boli tá správna voľba a za prvých pár dní začali lámať predajné rekordy s čím samozrejme ceny akcií rástli. Žiaľ k dnešnému dňu je hlásený prepad akcií až o 3,81% čo činí približne 24 miliárd amerických dolárov!

Ohnuté iPhony a zlá aktualizácia!

Akcie najbohatšej spoločnosti sveta sa vo štvrtok prepadli až o vyše 4%. Neskôr počas dňa však opäť narástli a prepad sa ustálil na hodnote 3,81%. Možno sa to nezdá ako nejaké dramatické číslo, no v skutočnosti ide o 24 miliárd amerických dolárov, čo už sa dramatickým číslom rozhodne nazvať dá! Hlavným dôvodom tohto masívneho prepadu sú posledné problémy s odolnosťou, alebo lepšie povedané náchylnosťou na ohyb pri iPhone 6 Plus. Druhým vedľajším dôvodom je to, že Apple vydal aktualizáciu iOS 8.0.1, ktorá nie tak celkom zabrala, a zariadenia skôr poškodila, ako by im pomohla. Následne sa však Apple všetkým používateľom ospravedlnil a vydal verziu s označením iOS 8.0.2, ktorá chybu odstránila. Uvidíme, ako sa bude trh s akciami Apple vyvíjať naďalej, no myslíme si, že mínusová hodnota sa už čoskoro vyrovná po tom, ako budú oficiálne predajné výsledky z druhej predajnej vlny iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus!

2014-09-27-12_50_12-iPhone-6-Plus_-The-Bend-Uncut-YouTube-e1411787261480
Aj toto je dôvod, prečo akcie tak dramaticky klesli! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Návrat Touch ID do iPhonu 12S v roku 2021 je skoro istý. Informuje prestížny analytik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.