Ako sme už prednedávnom avízovali, konal sa cez víkend v Prahe tretí ročník  konferencie iCON 2015, na ktorom sa zúčastnili aj dvaja členovia našej redakcie. Okrem toho, že sme mohli vidieť najrozmanitejšie Apple produkty (dokonca sa nám podarilo odchytiť aj Petra Máru, ktorý nám predviedol Apple Watch), našli sme tu a v mnohých prípadoch aj prakticky odskúšali veľké množstvo najrozličnejšieho príslušenstva. Pozrite si našu následujúcu reportáž, v ktorej vám v skratke prinášame čo najviac informácií z tohto skvelého podujatia.

Cestovanie

Začneme možno pomerne netradičnou témou, vzhľadom na to, že by nejeden mohol povedať, že cestovanie nemá s Apple nič spoločné. Ten nejeden by sa ale mýlil, vzhľadom na to, že sme išli do hlavného  mesta Českej republiky a pri výbere medzi verejnou dopravou a autom sme radšej volili prvú možnosť, zo strachu pred zdĺhavými kolónami. Do Prahy sme cestovali skoro ráno z Brna (vzhľadom na to, že tu študujeme). Priamy spoj nás doviezol rovno na pražskú hlavnú autobusovú stanicu, odkiaľ už bola orientácia o čosi zložitejšia (aspoň pre Slováka 🙂 ). Našťastie sme mali českého operátora a taktiež mobilné dáta. Pokúsili sme sa preto využiť Apple Maps, ktorým doteraz mnohí neveria a čuduj sa svete, ono to naozaj fungovalo. Mapy nás prakticky doviedli tam, kam sme sa chceli dostať. Celá konferencia sa konala v NTK (Národní technická knihovna), asi 300-400 metrov od zastávky metra.

- Reklama -

Konferencia

Vzhľadom na to, že sme na iCONE boli  prvýkrát, či už za redakciu alebo súkromne, boli sme veľmi zvedaví na to, ako bude akcia prebiehať a najmä na to ako bude vlastne zorganizovaná. Akonáhle sme sa dostali pred miesto činu, čakala na nás pred budovou Tesla Model S a BMW M3 Cabrio spoločnosti Liftago. Bolo to naozaj príjemné prekvapenie, vzhľadom na to, že Tesla sa len tak nevidí a o to lepšie bolo to, že nám jej majiteľ dovolil sadnúť si dnu a všetko si vyskúšať. Pokračovali sme ďalej na konferenciu, kde sa nachádzalo naozaj obrovské množstvo stánkov, so všetkým možným.

Tesla pred konferenciou - svetapple.sk
Tesla pred konferenciou – svetapple.sk

Veľmi zaujímavý stánok mal napríklad www.easystore.cz, ktorý tu ponúkal širokú paletu všetkých možných krytov, robotov či iných praktických technologických vychytávok, ktoré bežne internetové obchody neponúkajú. Zaujal nás napríklad tancujúci minirobot či rozsiahle príslušenstvo spoločnosti iHealth, vďaka ktorému sa bude zdravotníctvo v budúcnosti „dúfajme“ uberať lepším a najmä jednoduchším smerom. Okrem iného sme tu však mohli vidieť aj zaujímavý držiak na iPhone, vďaka ktorému sa vám omnoho pohodlnejšie ovláda celé zariadenie pri fotení alebo natáčaní videa. Bolo tu toho naozaj veľa a o všetko sa hádam ani napísať nedá, viac sa však dozviete vo videu.

iHealth - svetapple.sk
iHealth – svetapple.sk

Medzi ďalšie veľmi zaujímavé stánky patril aj stánok spoločnosti Apollon, ktorá ponúka špeciálnu aplikáciu určenú pre lekárov, ktorí si vytvárajú záznamy zo svojich operácií, poprípade potrebujú vidieť obraz v 3D. Dokonca ste sa tu mohli vďaka špeciálnym 3D okuliarom a lekárskemu nástroju stať aspoň na malú chvíľu doktorom počas operácie. Viac vám však o tejto skvelej aplikácií prinesieme v samostatnom článku.

Stánok Apollom - svetapple.sk
Stánok Apollom – svetapple.sk

Skvelý stánok tu mala aj spoločnosť Logitech, ktorá nám predviedla svoju úplne novú bezdrôtovú klávesnicu (ktorú sme vám už predstavili) a taktiež všetky jej neuveriteľne praktické funkcie. Boli tu však aj nové odolné reproduktory, ktoré ako nás presvedčila aj osobná skúsenosť zvládnu pády s veľkých výšok, či dokonca prúd vody počas toho, ako hrá hudba. Týchto reproduktorov bolo hneď niekoľko a vďaka spolupráci so spoločnosťou Taktiq vám postupne budeme prinášať ich recenzie.

Logitech - svetapple.sk
Logitech – svetapple.sk

Stánok Belkinu, ktorý zrejme mnohí poznáte ako výrobcu sieťových modemov alebo iných zariadení, spájajúcich sa so sieťou zdobili aj rôzne kryty pre iPhone. Dokonca nám spoločnosť venovala aj malú pozornosť, keď nám vďaka špeciálnemu prístroju vymenila fólie na našich iPhonoch úplne zadarmo! Belkin predviedol taktiež množstvo ďalších zaujímavých vecí, ktoré určite zaujmú každého počítačového nadšenca.

Spoločnosť Getma nám tu predviedla skvelé 3D tlačiarne, ktoré sa postupne dostávajú aj do domácnosti. Kvalita výtlačku bola naozaj na vysokej úrovni a myslíme si, že sme mali možnosť vidieť hudbu skorej budúcnosti.

Honza Brezina, ktorého môžte poznať napríklad z videocastu digit.cz alebo iných Apple akcií, nám tu vo svojom stánku predviedol novú aplikáciu Fripito, ktorá je vlastne takým cestovateľsko-fotografickým sprievodcom. Či už máte v pláne naučiť sa fotiť, alebo chcete cestovať a objavovať nádherné miesta, aplikácia vám dokáže ukázať množstvo podstatných údajov, ktoré by ste za iných okolností nemali k dispozícii. Vzhľadom na rozsiahlosť aplikácie vám o nej viac taktiež povieme v samostatnom článku!

Fripito - svetapple.sk
Fripito – svetapple.sk

Prednášky

Na konferencii návštevníci nenašli len obrovské množstvo stánkov, ktoré sa predbiehali v tom, kto ponúka zaujímavejší produkt. Konali sa tu tiež prednášky, ktoré boli rozdelené do dvoch častí. Prvú časť tvorili verejné prednášky, kde sa snažili predovšetkým majitelia stánkov predstaviť svoj produkt (aj tu sa našlo niekoľko skvelých prednášok, ktoré sa produktov predstavovaných a predávaných na iCONE vôbec netýkali).

Potom tu však bola aj špeciálna VIP sekcia, v ktorej ste mali možnosť (toto miesto bolo platené) zúčastniť sa naozaj kvalitných prednášok s ľuďmi, ako bol napríklad Petr Mára či iní. Niekoľko z nich sme boli pozrieť aj my a musíme pochváliť personál za skvelú organizáciu, no a samozrejme rečníkov za neuveriteľnú atmosféru!

Na konferencií sa pohybovalo naozaj obrovské množstvo ľudí, patrili medzi nich aj naozaj zaujímavé osobnosti, ktoré konferencia jednoducho zaujala! - svetapple.sk
Na konferencii sa pohybovalo naozaj obrovské množstvo ľudí, patrili medzi nich aj  zaujímavé osobnosti, ktoré konferencia jednoducho zaujala! – svetapple.sk

 

Zhrnutie

Ako by sme to teda v krátkosti celé zhrnuli? Bolo  naozaj veľkým zážitkom zúčastniť sa podobnej akciem a stálo to za to. Konferencie sa určite zúčastníme aj na budúci rok a budeme veľmi radi, pokiaľ vás, našich fanúšikov, stretneme priamo na tejto akcii. Pokiaľ teda nebudete mať čo robiť, či si budete chcieť spríjemniť víkend návštevou nejakej akcie, určite tak spravte a príďte práve na iCON. Celá konferencia je úplne zadarmo (okrem platených prednášok) a ponúka mnoho užitočných vecí pre každého jedného návštevníka!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.