V dnešných dňoch sa na internete čo sa týka spoločnosti Apple asi najviac rozoberá škaredý obal, ktorý spoločnosť predstavila iba pár dní dozadu. iFixit, ktorý sa zaoberá opravami a výmenami komponentov na iPhone samozrejme príliš dlho neváhal a jeden z obalov si okamžite zabezpečil, aby nám mohol prezradiť viac o tom, čo sa v ňom nachádza a koniec koncov aj o tom, či je možná výmena batérie.

Škaredý obal pod lupou

Proti gustu žiaden dišputát pokiaľ sa ti páči nový obal Apple, ale je viac ako pravdepodobné, že patríš medzi tých, ktorý neveria, že Apple niečo takéto vôbec bolo ochotné predstaviť. iFixit sa rozhodol, že sa na „hrb“ pozrie pod lupou aby zistil, aká je veľká baterka, ktorá sa v ňom nachádza a aké obvody Apple použilo. Začneme asi obvodmi. Tie nijako neprekvapili, nakoľko ich Apple používa aj pri Lightning kábli. Celý obal je vyrobený z kvalitného silikónu, ktorý má vynikajúcu pružnosť a dobre sa z neho iPhone vyberá, poprípade sa doň vkladá.

Manipulácia je teda maximálne pohodlná a pravdepodobne to bola jedna z dôležitých vecí, ktoré hrali pri vývoji rolu. Ako už totiž Tim Cook uviedol, ostatné obaly s nabíjaním sú tvrdé, čož nie je príliš pohodlné. Tento je mäkký a navyše inteligentný.

Čo sa týka batérie tak tu nájdeme 7,13 Wh (1877 mAh při 3,8 V), len tak pre informáciu, iPhone 6S ponúka len 6,55 Wh, čo znamená, že obal dáva o čosi viac energie. iPhone dokáže ale dobiť len na približne 83%, čo nie je žiaľ najlepšie číslo. iFixit ale nezabudlo spomenúť aj to, že batériu je možné vymeniť, čo je možno trošku prekvapivé. Náročnosti výmeny dáva 3/10 bodov, čo možno nie je najviac ale je to predovšetkým preto, lebo akonáhle človek baterku vymení, tak celý obal poškodí a ten už nikde nebude vyzerať tak dobre ako keď ho kúpil. Koniec koncov, kto by asi menil baterku na takomto obale však 😀 .

Battery smart case pod lupou - svetapple.sk
Battery smart case pod lupou – svetapple.sk

Zdroj: ifixit

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.