Bezdrôtové nabíjanie sa stáva čím ďalej tým väčším hitom. Tento fakt zaregistrovala aj spoločnosť Ikea, ktorá sa rozhodla vytvoriť špeciálne kryty pre iPhone 4/4s , iPhone 5/5s a iPhone 6, ktoré umožnia bezdrôtové nabíjanie iPhonov cez nábytok značky IKEA, presne tak, ako najnovšie modely od Samsungu. Podobných krytov je niekoľko no varianta tejto spoločnosti je elegantná a jednoduchá.

Dostupné produkty

Ikea predstavila svoje bezdrôtové kryty pod menom VITAHULT. Bohužiaľ sú len v bielej farbe a spolupracujú výlučne iba s podložkami z Ikey alebo podložkami s nabíjačkou, ktorá má certifikátQi (Qi-certified).

Na výber máte medzi podložkou pre jedno alebo pre tri zariadenia. Na Slovensku sú dostupné  zatiaľ podložky pre jedno zariadenie len v bielej a drevenej farbe, alebo podložky s priestorom pre 3 zariadenia naraz, taktiež len v bielej a drevenej farbe… Taktiež sú dostupné lampy VAVR alebo RIGGAD

Ak by ti žiadna nabíjacia podložka nevyhovovala, môžeš si kúpiť samostatný bezdrôtový nabíjač s názvom JYSSEN a nainštalovať si ho, kde chceš. Dokonca priamo do stola!

Dizajn

Celkový dizajn tohto nábytku sa nám veľmi páči. Jednoznačne ide o užitočný a decentný doplnok do domácnosti. Veľkou výhodou je montáž bezdrôtového nabíjača s názvom JYSSEN na ľubovoľné miesto. Na druhej strane dizajn krytu pre iPhone je doslova katastrofa….

Tak po prvé. Kryt je omnoho väčší ako iPhone. To by nebol problém napríklad pri iPhone 4, ale pri väčších modeloch to môže byť dosť otravné…. Po druhé. Kryt je bohužiaľ dostupný len v bielej farbe, čo pri čiernom iPhone vyzerá prinajmenšom čudne. Veď posúď sám!

Cena

Cena celej tejto bezdrôtovej „srandy“ je pomerne vysoká, vzhľadom na to, že musíš mať kryt na svojom iPhone a v prípade, že by si si kúpil podložku, ktorá nepodporuje certifikát Qi (Qi-certified). Cena krytu pre iPhone 5/5S sa momentálne pohybuje okolo 23€ a cena nabíjacej podložky taktiež okolo 30€. Určite ide o skvelý nápad, no zatiaľ asi len v začiatkoch…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk