Vývojári stále pracujú na Instagrame a zdokonaľujú ho. Len nedávno sme písali o tom, že aplikácia pomáha v boji proti koronavírusu (COVID-19) a dnes tu máme ďalšie novinky. Čoskoro sem pribudne nová karta „Objavujte účty“.

Instagram dostane novú kartu

Autori jednej z najväčších sociálnych sietí chcú byť v čo najväčšej miere inovatívni a keďže táto je dnes medzi používateľmi mimoriadne populárna, ani sa tomu príliš nečudujeme. Do Instagramu pribudne úplne nová karta, ktorá má mať názov „Objavujte účty“. Nachádzať sa v nej budú profily, ktoré majú byť vyberané na základe toho, čo sa vám páči a aké sú vaše priority.

Podľa všetkého bude používať táto novinka podobné algoritmy aké sociálna sieť využíva na domovskej ploche k zobrazovaniu príspevkov. Určite viete, že sa vám nezobrazujú chronologicky tak, ako tomu bolo kedysi, ale na základe určitých priorít a zozbieraných dát, ktoré si o vás Instagram „naštuduje“ počas používania.

Na celú túto novinku prišla svetoznáma vývojárka a leakerka, Jane Manchun Wong, ktorá svoje poznatky zverejnila na Twitteri. Doposiaľ nie je úplne jasné, kedy sa karty s vyhľadávaním profilov, na základe našich preferencii dočkáme. Ale vzhľadom na situáciu vo svete a snahu sociálnej siete osloviť čo najväčšie množstvo používateľov, by to malo byť v dohľadnej dobe. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Európska Únia môže zakázať Applu inštaláciu appiek do svojich zariadení!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.