Jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí sa už čoskoro dočká novej funkcie. Instagram ponúkne možnosť regulovať množstvo citlivého obsahu, s ktorým môžu užívatelia prísť do styku pri prezeraní príspevkov vo feede. Dobrou správou je, že namiesto plošnej regulácie si budeme môcť nastavenia zvoliť úplne sami.

Možnosť ponesie veľavravný názov Sensitive Content Control, alebo ak chcete Kontrola Citlivého Obsahu. Funkcia ponúkne používateľom starším ako 18 rokov zvoliť jednu z troch úrovní, ktoré budú limitovať citlivý alebo nevhodný obsah.

Instagram

Limit citlivého obsahu si určujete vy

Instagram v limitoch necháva voľnú ruku svojim používateľom, takže každý z nás si bude môcť zvoliť preferovanú úroveň citlivosti. Ak sa rozhodnete, že si preferencie limitov voliť nechcete, sociálna sieť ponechá reguláciu v predvolenom móde. Možnosti nastavenia obsahu sú nasledovné:

  • Povoliť citlivý obsah: nastavenie, ktoré užívateľom umožní vidieť väčšie množstvo obsahu, ktorý môže byť považovaný za nevhodný alebo citlivý.
  • Predvolený limit obsahu: Počet citlivých videí, či obrázkov bude limitovaný, no nie úplne zakázaný.
  • Prísnejší limit obsahu: Vo vašom feede sa nebudú takmer vôbec zobrazovať obsah, ktorý môže byť označený za nevhodný.

Instagram sa pomocou tejto iniciatívy chce prihovoriť svojim užívateľom. Podľa hovorcov spoločnosti má každý člen komunity právo na vlastné preferencie, ktoré budú tvarovať zážitok z používania sociálnej siete. Okrem vypnutia komentárov a blokovania nechcených účtov, je podľa firmy funkcia Kontroly Citlivého Obsahu ďalším krokom k spokojnosti užívateľov.

Funkcia je momentálne v štádiu testovania pre vybraných používateľov. Dočkať by sme sa jej mali v najbližšej aktualizácii appky pre iOS. Je však pozitívnou správou, že sa Facebook v prípade vývoja Instagramu nefixuje na striktné podmienky používania a dáva užívateľom možnosť výberu aspoň v limitoch pre videný obsah.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -