Instagram je sociálna sieť, ktorá je tu s nami už skutočne dlhé roky. Snapchat tu tiež nie je krátko, ale ako sa ukazuje, táto modernejšia sociálna sieť je pomaly, ale isto na ústupe. Dôvodom je fakt, že jej do kapusty začal liezť Instagram a darí sa mu preberať fanúšikov. Pozri, akým spôsobom!

Snapchat vs. Instagram

Nevieme, ako veľa máme fanúšikov Snapchatu, no sme si istí, že náš magazín číta veľa ľudí, ktorí sa zároveň starajú aj o svoj profil na Instagrame. Sem tam zavesia nejakú tú fotku, niečo komentujú alebo niečo označia srdiečkom ako “páči sa mi to”. Pred pár mesiacmi dokonca prišla funkcia, kedy si môžu na nástenku priložiť svoj aktuálny príbeh na 24 hodín, po ktorých sa záber automaticky vymaže. Ibaže túto funkciu alebo možnosť tak trochu nevymyslel Instagram, ale niekto úplne iný. Vymysleli ju chalani zo Snapchatu, ktorí prišli o strašne veľa používateľov.

- Reklama -

Možno sa to totižto nezdá, ale ľudia začali používať Instagram omnoho viac a Snapchat omnoho menej. Nehovoríme teraz o originálnom posielaní sprav, to zatiaľ nikto nikomu neukradol. Hovoríme ale o “My Day” či “My Story” príbehoch, ktoré si môže pozrieť ktokoľvek.

Instagram má totižto jednu obrovskú výhodu. To je fakt, že ho skrátka používa viac ľudí a ľahšie sa k týmto “My Day” funkciám dostávajú. Snapchat je špecifický a používa ho len ten, kto si ho nainštaluje a koho potvrdí kontakt, od ktorého by používateľ chcel dostávať správy a sledovať jeho činnosť.

Ak chce niekto zaujať, použije logicky My Day, pretože ho na Instagrame sleduje omnoho viacej ľudí ako na spomínanom Snapchate a nie je to len taká úvaha. Keď sa nad tým zamyslím, vidím to aj sám na sebe. Tiež som v posledných mesiacoch úplne zanevrel na žltú sociálnu sieť a začal používať skôr Instagram, ktorý sa tak teší ešte väčšej popularite.

Hold, Snapchat sa bude musieť viac snažiť aby dotiahol záujem používateľov opäť na svoju stranu. Jedným z možných spôsobov sú napríklad aj nové 3D filtre pre zadný fotoaparát, ktoré prednedávnom prišli. No nebudeme to tu rozoberať viac ti ukáže video. Používaš radšej Instagram alebo Snapchat?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here