Túto tému sme žiaľ odnikadiaľ neprevzali ale prinášame ju z vlastných skúseností, ktoré musíme zažívať každý jeden deň. Samého ma postihol len problém s CLIRkom a o čosi slabšou baterkou v iPhone 7 Plus. Na to som si pomerne rýchlo zvykol a až tak mi tieto dve slabiny iOS 11 nevadili, veď hádam to časom opravia. Jedna vec mi ale poriadne lezie na nervy a to je konektivita s BMW iDrive.

Zvláštna chyba

Pokúsim sa vám opísať zvláštnu chybu môjho iDrivu a iPhonu, ktorá sa mi začala objavovať po tom, ako som si nainštaloval iOS 11. O to viac ma hnevá fakt, že pri iOS 10 sa mi tento problém nevyskytol ani raz a rovnako tak sa nevyskytuje ani po mojom testovaní. V aute teda chyba nebude. Apple muselo niečo zmeniť a teraz to správne nefunguje. Je to zoznam hneď niekoľkých drobností, ktoré ale spolu tvoria nepríjemnú katastrofu a veľmi sa mi to nepáči.

- Reklama -

Začneme asi fotkou albumu aktuálne prehrávanej pesničky. Celý čas sa bavíme o pripojení iPhonu a iDrivu pomocou Bluetooth. Hoci sa mi ukáže správny album aj názov titulu priamo na obrazovke v aute, akonáhle ho prepnem, ostane rovnaký ako pred tým. Jediné čo sa zmení je názov titulu (pesničky). Veľmi jednoducho povedané, ak počúvam napríklad Rytmusa a prepnem na Majka Spirita, ukazuje mi názov Spiritovej Pesničky avšak ako obrázok svieti album krstný otec. Je to zvláštne a človeka to vie poriadne naštvať. Doteraz mi všetko išlo tak ako malo, no teraz je tu zrazu nejaký problém.

BMW - svetapple.sk

To by bolo ale to, čo mi vadí menej. Omnoho viac mi vadí zlá konektivita s HUD (Head Up Display). Ak niekto jazdí BMW (alebo aj vozidlo inej značky) určite vie, že sa pomocou volantu dajú ovládať média, rádio či telefónne zoznamy priamo na čelnom skle vodiča. To sa samozrejme dajú aj teraz. Problém ale je, že tituly v playliste si môžem maximálne tak pozerať, akonáhle nejaký vyberiem a stlačím “prehrať”, na sekundu skočí šípka priamo naň, no potom sa vráti zase späť na pesničku, ktorá sa už prehráva a vlastne sa nič nestane. Je to divný problém ale trápi ma už niekoľko týždňov.

Hudbu si prepínam buď priamo cez displej navigácie (čo akoby zázrakom ide) prípadne priamo na mobile, čo však nie je veľmi bezpečné počas jazdy. Preto sa pýtam, či sa niekto nestretol s niečim podobným v rámci, prípadne či niekto nemá podobný problém na vozidle inej značky. Skúsil som aj odhlásiť a opäť autorizovať Bluetooth. Nepomohlo.

Head Up Display - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here