Apple dnes vydal už piatu beta verziu svojho operačného systému iOS 13. Všetky hlavné novinky sme už spoznali. iOS 13 beta 5 však prináša niekoľko noviniek. Poďme sa na ne pozrieť.

2Aplikácia Aktivita, lepšie odozva na pridávanie zvuku, nový kurzor pre iPad a viac…

iOS 13 beta 5. Čo všetko je nové? - svetapple.sk
iOS 13 beta 5. Čo všetko je nové? – svetapple.sk

Novinkou v systéme je pridávanie zvuku. To po novom po kliknutí na tlačidlo pridania/zníženia zvuku zareaguje haptickou odozvou. Je to možno iba hlúposť ale za to veľmi príjemná. Dôležité je v tomto prípade to, že človek cíti spätnú väzbu.

Apple zapracoval aj na aplikácii Aktivita, kde budete môcť po novom získať až 1000 rôznych odznakov a teda odmien. Človek má byť viac motivovaný. Aplikácia Aktivita to síce sama od seba neurobí ale určite tomu pomôže.

Pokiaľ rátame s tým, že beta 5 sa týka aj nového systému iPadOS, tak tu prišli novinky v oblasti kurzora. Ten doteraz nebol práve pekne spracovaný. Po novom však prišlo elegantné riešenie, ktoré sa nám páči omnoho viac.

iOS 13 beta 5. Čo všetko je nové? - svetapple.sk
iOS 13 beta 5. Čo všetko je nové? – svetapple.sk

Keď už sme pri iPade, novinkou je aj možnosť upraviť hustotu alebo veľkosť ikoniek. Tie môžete mať usporiadané po novom v rade buď 4×5 alebo 6×5

https://www.instagram.com/p/B0gnzwGg3vq/?utm_source=ig_embed

Malou novinkou je aj zmena veľkosti ikonky, ktorý ukazuje dáta. Rozdiel je síce minimálny ale aj na detailoch stojí celý operačný systém.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.