Pokiaľ ste pozerali keynote z predstavenia iOS 13 asi vám neunikla časť o zdieľaní zvuku. Geniálna maličkosť, ktorá nám chýbala, no nevedeli sme o tom. Pozrite sa na to ako funguje v iOS 13 zdieľanie zvuku a s akými zariadeniami ho budeme môcť využívať.

3iOS 13 zdieľanie zvuku

iOS 13 zdieľanie zvuku. Ako funguje táto technológia a ktoré zariadenia podporuje? - svetapple.sk
Funkcia sa hodí na cestovanie – svetapple.sk

V tých najmenších detailoch sa ukazuje profesionalita technologických spoločností. Apple ako aj iné firmy radi predstavujú užitočné funkcie, ktoré používateľom chýbajú ako soľ, no ani si to pritom neuvedomujú. Zdieľanie zvuku je presne takouto funkciou.

Ak cestujete napríklad v lietadle a chcete si s priateľkou pozrieť na vašom iPhone/iPade film, no nechcete rušiť ostatných a obaja máte AirPods (prípadne slúchadlá Beats), behom pár sekúnd môžete. Zvuk sa pri tom prenáša do oboch pároch slúchadiel rovnako. Nemusíte mať v uchu iba po jednom slúchadle. To isté platí aj v mnohých iných situáciach, kedy môže byť funkcia mimoriadne užitočná. Objaví sa v operačnom systéme iOS 13 a momentálne je v rozsiahlom štádiu beta testovania.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.