Ako iste viete, spoločnosť Apple včera zverejnila iOS 14.5 beta 6, ktorá odkrýva ďalšie novinky pre používateľov. Vývojári si okamžite všimli, že pre hlasového asistenta Siri sú dostupné dva nové hlasy, ktoré tu nikdy predtým neboli.

Spoločne však majú jedno zásadné obmedzenie, a ak ste pri Siri zvyknutí na iný jazyk než na angličtinu, veľmi si ich neužijete, pretože ich nenájdete v ponuke.

- Reklama -

Apple chce “rozmanitú” Siri

Šiesta beta verzia takisto prichádza aj s možnosťou výberu hlasu Siri pri prvotnom nastavovaní zariadenia. Technologický gigant ku celej veci uviedol, že zmeny sú súčasťou záväzku k rozmanitosti hlasového asistenta a čo možno najväčšej rozšírenosti po celom svete. Čím viac hlasov a možností, tým viac ľudí, ktorí si na Siri postupne zvyknú…

Aby toho nebolo málo, Apple sa zameralo aj na ďalšie detaily, ktoré sa týkajú Siri. Konkrétne jej vylepšilo prejav v Rusku, Írsku či Taliansku a tak isto odstránilo množstvo chýb a nedostatkov, ktorými dlhodobo trpela.

No a ak sa na záver pýtate, kedy sa sem dostane slovenčina, odpoveď je nejasná. Apple už začalo robiť nábor na túto pozíciu v jeho Írskom sídle, no to zatiaľ nemusí nič znamenať. Všetko to teda závsí na firme, jej schopnostiach a hlavne prioritách. Napíšte nám do komentára, či by ste chceli, aby Siri hovorila našou rečou!

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Cital som viac statistik, ktore dokazuju, ze pouzivanie Siri v krajinach hovoriacich recou, ktoru pozna aj Siri je viac krat castejsie, ako v krajinach s inym jazykom. Aj ked pouzivatel dokonale ovlada napr. AJ (no nie je to jeho materinskym jazykom), nevytazi Siri tak, ako pouzivatel, ktory so Siri komunikuje vo svojej rodnej reci.
    Apple by sa malo trosku poponahlat v tejto oblasti. Uz sme viac krat videli, ze staci malo a ludia prestupuju ku konkurencii, skalni fanusikovia sice ostanu no s pocitom isteho diskonfortu kym sa omeskane veci nedobehnu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here