iOS 14 priniesol viacero noviniek. Jedna z tých užitočnejších je možnosť nastaviť si predvolený prehliadač alebo e-mailového klienta. Funkciu po prvýkrát povolila ôsma beta verzia systému. Dnes vám prinášame návod ako na to.

Nemusíte používať Safari a Mail

Aj keď obľubujete platformu od spoločnosti Apple, nie vždy vám musí vyhovovať. Mnohí používatelia uprednostňujú Google Chrome pred Safari.

Tak isto niekomu nesadne vstavaná aplikácia Mail. Z nášho pohľadu je príliš jednoduchá a preto používame Spark.

Vývojári v Cupertine na to mysleli a uskutočnili zmenu. Po prvýkrát v histórií iOS si môžu používatelia nastaviť predvolený prehliadač alebo e-mailovú aplikáciu. Akonáhle teda kliknete na nejaký odkaz, otvorí sa priamo v nej.

Na to aby to celé fungovalo musia túto funkciu povoliť tvorcovia appiek. Google Chrome tak učinil a vy si ho dnes môžete nastaviť ako predvolený prehliadač (pochopiteľne zatiaľ iba v iOS 14 beta). Postup ako na to nájdete nižšie:

Nastavte si Google Chrome ako predvolený prehliadač

  • V prvom rade aktualizujte aplikáciu Google Chrome na najnovšiu verziu.
  • Otvorte Nastavenia na zariadení.
  • V spodnej časti vyberte aplikáciu Chrome.
  • Vyberte položku Predvolené aplikácie.
  • Kliknite na Chrome.
  • Hotovo!

V redakcii sme to už samozrejme vyskúšali a všetko funguje bez akýchkoľvek problémov.

Do Cupertina posielame veľký palec hore, nakoľko sa jedná o zmenu, po ktorej sme dlhé roky volali. Aký prehliadač a e-mailovú aplikáciu používate vy? Napíšte nám to do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Žeby sa už aj krabice kopírovali?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.