Ako dlhoročný požívateľ iOS som si za ten čas už tak nejak zvykol používať svoj iPhone v naozaj každej situácií a využívať jeho funkcie naplno. Napríklad taký budík je azda jedna z najdôležitejších vecí, aká je pri rannom rituáli vstávania potrebná a bez nej by sa mohlo stať, že by si zaspal do práce či školy, čo by nebolo príjemné. Preto ju používam tak ako ty vo veľkom. Avšak iOS 8 obsahuje zrejme chybu, ktorá umožní,  že ťa budík ráno nezobudí!

iOS 8 chyba

Neviem ako na iných zariadeniach ale na mojom iPhone 6 Plus, na ktorom mám nainštalovanú najnovšiu verziu iOS 8 sa dlhodobo vyskytuje chyba, ktorá mi občas pekne naštrbí program. Budík sa síce zapne, no žiaľ hrá tak slabo, že ho často krát nepočujem a ak sa zobudím tak až na 3-4 pesničku, ktorú mám nastavenú na playliste. Táto chyba je samozrejme len drobnosť, lebo podľa toho čo som zistil je potrebné len nastaviť pred spaním hlasitosť naplno, no aj tak určite nepoteší.

Apple by mohlo argumentovať tým, že stačí nastaviť hlasitosť, a nejde o chybu, keďže len chce aby si si navolil intenzitu zvuku prenikajúceho do rozosneného mozgu sám. Avšak ja s týmto nesúhlasím a myslím si, že by mal budík v iOS 8 jednoducho hrať úplne naplno. Predsa len sa človek skôr zobudí keď jeho iPhone naozaj hrá nahlas ako keď si hrá len sám pre seba, čo povieš? Nemáš podobný problém?

iOS 8 budík - svetapple.sk
iOS 8 budík – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.