Spoločnosť Apple včera vydala druhú beta verziu mobilného operačného systému iOS 9 a my sme sa rozhodli, že ti prinesieme stručné info o tom, aké novinky táto verzia prináša. Aj keď to spočiatku nevyzeralo tak, že druhá verzia bety prinesie aj nejaké zásadné novinky, dnes už vieme, že to tak nebolo a Apple pridalo so stabilitou aj pár vychytávok, ktoré určite oceníš!

Podcast a Watch

Hneď na začiatok mohli prví testeri zahliadnuť zmenu v aplikácii Podcast, ktorá dostala úplne nové logo. Teda, úplne nové ako úplne nové. Logo, alebo lepšie povedané symbol, ostal rovnaký avšak aplikácia dostala „metro“ dizajn a tak pôsobí jednoduchšie. Druhá novinka nastala pri aplikácii Apple Watch, z ktorej zmizlo slovíčko „Apple“ a tak sa po novom volá už iba „Watch“.

- Reklama -
Podcasts - svetapple.sk
Podcasts – svetapple.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Low Power Mode

Apple myslelo aj na používateľov, ktorí majú problémy s výdržou batérie na svojich iPhonoch. Pre tých pripravilo hneď niekoľko možností ako predĺžiť jej životnosť, medzi ktoré patrí aj Low Power Mode. Predošlý popis hovoril o tom, že zariadenie zníži spotrebu obmedzením výkonu, odstránením pohyblivých efektov z plochy a taktiež obmedzením siete. Dnes Apple do popisku pridal len to, že Low Power Mode dočasne zníži spotrebu a to dovtedy, dokým svoj iPhone nenabiješ opäť na 100%!

Continuity/Handoff

Apple zapracovalo do systému, alebo lepšie povedané do svojho multitaskingu aj aplikáciu Continuity/Handoff, ktorá po novom spolupracuje na všetkých tvojich zariadeniach. Znamená to, že akonáhle zapneš multitasking dvojitým stlačením Home Button uvidíš okrem otvorených aplikácií na tvojom iPhone aj tie aplikácie, ktoré práve bežia napríklad na iPade či inom iOS zariadení.

Apple vylepšilo aj Continuity/Handoff, ktoré teraz spolupracuje s multitaskingom - svetapple.sk
Apple vylepšilo aj Continuity/Handoff, ktoré teraz spolupracuje s multitaskingom – svetapple.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zálohy a Spotlight

Spoločnosť Apple myslela aj na zálohy svojej aplikácie News, ktorá by sa vďaka novej funkcií, ktorá zálohuje všetok obsah cez iCloud mala dať použiť aj potom, ako prejdeš na aplikáciu na svojom novom zariadení.

Apple tiež pridalo novú sekciu „Všeobecné-Vyhľadávanie“, kde si budeš môcť presne nastaviť to, čo z tvojich aplikácií bude môcť nový inteligentnejší Spotlight vyhľadať. Nezabúdajme tiež na to, že práve spomínaný Spotlight je v novej bete omnoho aktívnejší a dokáže vyhľadať podstatne viac informácii ako v bete prvej.

Všeobecné - Vyhľadávanie - svetapple.sk
Všeobecné – Vyhľadávanie – svetapple.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Safari

Spoločnosť Apple pridala do aplikácie Safari aj možnosť, ktorá bude blokovať reklamy v prehliadači Safari. Aj keď táto novinka nebola na tohtoročnej WWDC spomenutá, vývojári ju objavili pomerne rýchlo. Po novom je však táto služba dostupná len vtedy, pokiaľ si z AppStore stiahneš nejaký doplnok na blokovanie. Apple do nového Safari pridalo aj možnosť deaktivovať zoznamy záložiek a zoznamy obľubených stránok.

Klávesnica

Spoločnosť Apple v iOS 9 predstavila aj úplne novú, lepšiu a inteligentnejšiu klávesnicu pre svoj iPad. V novej bete už síce bola predstavená a prezentovaná s novými nástrojmi na editáciu textu.,oddnes sa však na mieste týchto nástrojov nachádza nové tlačítko Späť a Znovu, ktoré určite dobre poslúži svojmu účelu. Dané tlačidlá sa budú zobrazovať až vtedy, ako označíš text.

Klávesnica pre iPad v iOS 9 beta 2 - svetapple.sk
Klávesnica pre iPad v iOS 9 beta 2 – svetapple.sk

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.