Apple vydalo novú beta verziu svojho mobilného operačného systému iOS 9 a vývojári po celom svete už stihli zistiť takmer všetko, čo táto novinka prináša a aké ďalšie vychytávky náš očakávajú v plnej, septembrovej verzii. Práve preto si prečítaj celý článok, ktorý ti prezradí viac, ako si doteraz vedel!

16 aplikácií na iPade

Jedna z prvých vecí, ktoré nový beta verzia iOS 9 ukázala je nové rozloženie záložiek na iPade. Po novom totiž do celkovej záložky zmestíš podstatne viac aplikácií ako doteraz. Ide o rozloženie 4×4 a teda 16 aplikácií. Doteraz bolo možné aplikácie rozložiť len v pomere 3×3, čo znamenalo, že sa zobrazilo len 9 aplikácií v jednej záložke. Nové riešenie je o dosť praktickejšie vzhľadom na veľký displej iPadu.

Apple taktiež konečne obohatilo svoju iOS 9 beta verziu aj o aplikáciu News, ktorá ti má prinášať novinky z celého sveta. Ako sme však mohli očakávať, aplikácia zatiaľ funguje len v USA a tak si na ňu pekne počkáme. V novinke je však zaregistrovaný aj náš web, čo znamená, že nás budeš mať omnoho bližšie ako kedykoľvek doteraz!

Dvojfázové overovanie

Spoločnosť Apple dbá najmä na našu bezpečnosť a tak v novej bete opäť raz vylepšil dvojfázové overovanie nášho účtu.

Screenshots a Selfies

Určite sa ti už neraz stalo, že si hľadal screenshot, ktorý si urobil dávnejšie a mal si s tým veľký problém. Taktiež sa to stáva aj pri fotografiách známych ako Selfie, ktoré sa jednoducho ťažko hľadajú. Práve preto Apple pridalo do novej bety dve zložky s názvom „screenshots“ a „selfies,“ vďaka ktorým bude hľadanie omnoho jednoduchšie!

Apple Music

Spoločnosť Apple konečne sprístupnila svoju novú streamovaciu službu aj pre vývojárov, ktorí ju práve testujú. Pokiaľ teda patríš medzi nich, svoju obľúbenú hudbu či rádio Beats1 si môžeš naplno vychutnať už dnes a to na prvé tri mesiace úplne zadarmo!

Vysoká kvalita cez mobilné dáta

Pokiaľ patríš medzi tých, ktorí si hudbu vypočujú jedine v najvyššej kvalite a nevadí ti ani to, že utrpia tvoje mobilné dáta, túto funkciu určite oceníš. Vďaka nej si totiž môžeš práve toto zapnúť a vychutnávať si tak kvalitu plnými dúškami aj keď práve nie si na WiFi.

To je zatiaľ všetko, pokiaľ sa objaví niečo nové, určite ťa budeme informovať!

 

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 10.3 Public Beta 4
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.