WWDC 2015 bude už zajtra a všetci sa nepochybne tešíme na to, čo nám na nej spoločnosť Apple nakoniec predstaví. Ide o jednu z najväčších developerských konferencií vôbec a neorganizuje ju nik iný, ako spoločnosť sídliaca v Cupertine – Apple. Na pódiu by sa mal objaviť Tim Cook a predstaviť nám OS X 10.11, iOS 9, no a napokon možno Watch OS 2.0. To však možno nie je všetko!

Operačné systémy

Spoločnosť Apple venovala WWDC 2015 predovšetkým svojim operačným systémom, ktorými sú tento rok iOS 9, OS X 10.11 a Watch OS 2.0. Práve tieto operačné systémy by mali byť predstavené už zajtra o 19:00 hodine miestneho času. Čo sa týka prvých dvoch menovaných, tak tu by sme sa určite mali dočkať predovšetkým lepšej stability, no a celkovej svižnosti systému. V podstate by mali byť tie najstabilnejšie vo svojej histórii, čo je síce na začiatok celkom veľký cieľ, ale jeden nikdy nevie a najmä pri spoločnosti Apple, ktorá dokáže urobiť snáď úplne všetko.

- Reklama -
Už zajtra sa dočkáme iOS 9 a možno aj Watch OS 2.0 - svetapple.sk
Už zajtra sa dočkáme iOS 9 a možno aj Watch OS 2.0 – svetapple.sk

Watch OS 2.0

Ďalšou vecou, ktorú by sme už zajtra mohli vidieť v prednáškovej sále na WWDC 2015 by mohla byť aktualizácia alebo rovno ďalšia verzia operačného systému Watch OS určeného pre hodinky Apple Watch. Tu by sme sa mohli dočkať predovšetkým nových funkcií ale aj lepšej stability.

Watch OS 2.0 by mohol byť taktiež súčasťou zajtrajšej Keynote - svetapple.sk
Watch OS 2.0 by mohol byť taktiež súčasťou zajtrajšej Keynote – svetapple.sk

Apple Music

Ďalšou novinkou, ktorú by sme možno mohli vidieť na zajtrajšej konferencií je aj nová streamovacia služba Apple Music, ktorá by tak trochu mohla kanibalizovať iTunes Music Store. Vďaka nej by sme totiž mohli počúvať akýkoľvek obsah už za nejakých 10 $ mesačne, čo určite stojí za to. Apple to navyše spraví tak, aby sme službu milovali a aby sa na ňu naviazal každý jeden používateľ iPhonu, iPadu či Macu. Práve preto by si mala dávať potencionálna konkurencia ako je napríklad Sportiy, Deezer či Tintal veľký pozor. Apple by ich mohol totiž odrovnať veľmi rýchlo!

Je takmer isté, že Apple predstaví aj svoju novú streamovaciu službu! - svetapple.sk
Je takmer isté, že Apple predstaví aj svoju novú streamovaciu službu! – svetapple.sk

Apple TV

Ešte minulý týždeň to vyzeralo tak, že spoločnosť Apple predstaví Apple TV ale potom čo vyšla správa o tom, že ešte nie je hotová sme sa dostali do situácie, kedy celkom nevieme, čo si presne máme myslieť. Každopádne pokiaľ spoločnosť Apple naozaj predstaví novú Apple TV (po troch rokoch by sa aj patrilo) uvidíme výkonnejšie zariadenie s procesorom Apple A8, ktorý sa nachádza aj v iPhone 6 či iPhone 6 Plus, navýšenou základnou pamäťou, novým ovládačom s Force Touch trackpadom či AppStore, vďaka ktorému bude možné hrať na Apple TV rôzne hry! Apple teda vrámci Apple TV má skutočne čo predstaviť avšak je pomerne otázne či to uvidíme už zajtra!

Nová Apple TV už predsa len mohla prísť. Tá stará je tu už tri roky!  - svetapple.sk
Nová Apple TV už predsa len mohla prísť. Tá stará je tu už tri roky! – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.