Operačný systém iOS a jeho aktuálna generácia je pre niektorých neskutočné utrpenie a pre druhých radosť z používania. Ak patríš medzi tých prvých alebo druhých, určite ťa bude zaujímať správa o tom, že podiel počtu zariadení s iOS 9 sa blíži k 90%.

iOS 9 je na takmer 90% zariadení

Necelých desať mesiacov ubehlo od sprístupnenia iOS 9, ktorý bol predinštalovaný na iPhone 6S a 6S Plus. V porovnaní s predošlou verziou však nešlo o tak veľkú zmenu a počas týchto mesiacov sme sa dočkali vylepšení, napr. Night Shift.

- Reklama -

Do štatistík iOS 9 sa zaraďujú aj všetky vydané aktualizácie pre iPhony, iPady a iPody Touch a presný podiel je 86%. Predošlý iOS 8 je momentálne len na 11% zariadení, čo je v porovnaní s 87% z minulého septembra markantný rozdiel. Zvyšné 3% patria tým, ktorí majú vo svojich zariadeniach staršie verzie ako iOS 8 z toho dôvodu, že aktualizáciu jednoducho nechcú, alebo ich model pre upgrade nie je podporovaný.

V porovnaní s Androidom si iOS vedie stále oveľa lepšie. Podľa štatistík je najnovší Android 6.0 Marshmallow len na 13,3% zariadení po takmer 9 mesiacoch od vydania. Z týchto čísel jasne vyplýva, kto je lídrom v aktualizáciách.

Ďalší iOS

Ďalšia generácia iOS 10, ktorá bude pre všetkých dostupná na jeseň však už obsahuje zmeny, ktoré si bežný používateľ rozhodne všimne. Či už ide o nové centrum ovládania a hlásenia, nové widgety, iMessage alebo nový spôsob odomykania iPhonu pomocou Touch ID. Druhá verejná beta iOS 10 so sebou priniesla aj nečakanú opravu veľkého množstva chýb z predošlej prvej a dá sa teda jasne predpokladať, že Apple chce z desiatky urobiť synonymum stability a spoľahlivosti. Do finálnej verzie však ostáva dosť času a Apple nás možno prekvapí novinkami v systéme.

iOS 10

Zdroj: neowin.net

- Reklama -