iOS 9 príde príde pravdepodobne už za nejaké dva týždne a prinesie niekoľko noviniek ale aj zmien, ktoré by sme možno ani tak neočakávali. Jednou z nich by mohla byť aj aplikácia Game Center, ktorá však už nebude súčasťou systému. Apple túto zmenu plánuje dlhšie, no obsiahne ju až v iOS 9. Aplikácia však ostane skrytou súčasťou systému aj naďalej. 

Bez Game Center

Na aplikáciu Game Center sme si v našich iPadoch či iPhonoch už zvykli. Je to pomerne zaujímavá zábavka, avšak pre bežného používateľa iOS absolútne zbytočná. Aj keď je pravda, že mnohí podľahnú mobilným hrám, tak či onak Game Center nijako nevyužívajú. Pár priaznivcov, ktorí si svoje skóre porovnávajú určite má, no osobne si myslím, že ich je podstatne menej ako tých, ktorým v iPhone či iPade zavadzia. Spoločnosť Apple sa teda podľa všetkého rozhodne pre radikálnu zmenu a Game Center už v iOS 9 neuvidíme.

Správy síce hovoria o odstránení aplikácií, no tvrdia, že to nebude konečná tejto aplikácie. Síce to už nebude tak úplne aplikácia ale nejakou formou by stále mohla v iOS zariadeniach ostať. Možno menej “otravnou” formou, kedy by ľuďom, ktorý ju nepotrebujú a nikdy nepotrebovali už nebude zavadzať na ploche a ľudia, ktorý ju naozaj používali si ju nájdu iným spôsobom. Toto sa nám zdá ako celkom fér riešenie. Čo povieš? Použíl si niekedy Game Center?

Hranie na iPhone - svetapple.sk
Hranie na iPhone – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.