Spoločnosť Apple si, zdá sa, uvedomila, že ich takmer dokonalý systém iOS nie je až tak dokonalým. Nehovoríme teraz o stabilite a podobných veciach, ale o tom, že jeho podpora nebola vo všetkých krajinách úplne na 100%. Hovoríme najmä o Arabských emirátoch, kde sa texte nečíta klasicky sprava doľava ale naopak zľava doprava. Apple však čítaniu v týchto krajinách neprispôsobilo len text ale aj celé iOS!

Arabi budú mať radosť!

Apple prispôsobilo svoj operačný systém určený pre iPhone, iPad či iPod Touch aj používateľom, ktorí žiju v Arabských Emirátoch. Práve na tomto mieste sa totiž všetko číta úplne opačne a práve preto je nutné prispôsobiť tomu aj rôzne zariadenia. Doteraz síce bola možná v našich iPhonoch arabština, no po novom sa po vybratí tohto jazyku prenastaví celé prostredie iOS, vrátane aplikácií, či hlavného menu.

O toto prevrátenie sa starajú tri funkcie nového operačného systému a tými sú UlKit, UlView a UlImage. Posledná z nich podporuje parameter imageFlippedForRightToLeftLayoutDirection. Tento parameter je samozrejme určený pre všetkých vývojárov, ktorí vďaka nemu môžu jednoducho prevrátiť grafiku vo svojich aplikáciach či hrách!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.