iOS je v súčasnosti najlepší operačný systém sveta, no predsa má svojho veľkého rivala Android, ktorý sa nevzdáva a objavuje sa v takmer každom inom zariadení ako je iPhone. Každopádne, aj keď je iPhone najdrahší smartfón na trhu, je vidno, že si jeho majitelia potrpia na kvalitu, keďže Apple zaznamenal obrovský posun v iOS a postupne predbieha Android!

Dvaja rivali

Určite budete súhlasiť pokiaľ napíšeme, že Android je v súčasnosti najväčším konkurentom pre iOS. Apple však našlo cestu, ako predať viacej iPhonov a vďaka väčším displejom a samozrejme vstupom na čínsky trh, zaznamenalo minulý rok takmer neuveriteľné predajné rekordy. Tak či onak, Apple ide stále dopredu a iOS postupne vytláča Android. Veľmi pekne to vidno aj na následujúcej interaktívnej mape. Apple sa na troch významných trhoch podarilo poraziť v roku 2014 Android a tými trhmi sú USA, Japonsko a Austrália, čo je určite obrovský úspech. Aj keď v Európe stále vládne „zelený panáčik“ na mape je vidno, že Apple so svojim iOS za minulý rok neuveriteľne posilnilo a jeho podieľ na trhu má tendenciu neustále rásť!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.