Ľudia si dnes podľa fotoaparátov vyberajú svoje smartfóny. Doba sa časom mení a kvalita šošoviek je doslova neskutočná. Apple šlo tento rok do boja o najlepší fotoaparát veľmi odvážne. Na výhru mu to ale nestačilo. iPhone 11 Pro je tretí najlepší fotomobil sveta. Na prvej peričke je konkurencia z Číny!

2iPhone 11 Pro je tretí najlepší fotomobil sveta!

Prečo sa nám iPhone 11 Pro vo novej farbe

Ono sa to občas stáva, že aj keď má človek tie najlepšie predpoklady na výhru, nájde sa niekto, kto je ešte lepší. Hoci tento rozdiel nemusí byť veľký existuje a tak nezíska prvú ale druhú alebo tretiu priečku. Takéto pocity môže teraz zažívať aj Apple. Jeho iPhone 11 Pro je absolútne špičkový a z fotoaparátov sme doslova unesení. Napriek tomu to ale nestačilo a podľa oficiálnych výsledkov asi najobjektívnejšieho testu na svete DXOMark je na tretej pozícii. „Vyfúkol“ mu to Huawei a Xiaomi.

Porota pravdepodobne s testom tak dlho čakala kvôli tomu, že si chcela vyskúšať funkciu Deep Fusion, ktorá bola sprístupnená až v iOS 13.2. No a hoci je táto novinka dobrá, na presnosť detailov, ktoré ponúka Huawei a Xiaomi podľa všetkého nemala. Deep Fusion je z veľkej miery hardvérová záležitosť zatiaľ čo Huawei vyhráva na plnej čiare fyzicky väčším senzorom zachytávajúcim obraz (to ale povedzme si na rovinu nie je po dizajnovej stránke úplne najkrajšie).

Vďaka tomu v tomto smere iPhone trochu zaostával. Problémom bolo podľa porotcov aj to, že iPhone 11 Pro má „len“ dvojnásobný optický zoom. Xiaomi na druhom mieste ponúka až štvornásobný zoom Huawei je v tomto smere kráľom s päťnásobným priblížením. Spomenúť by sme ale mohli aj o čosi hoší Bokeh efekt, ktorý sa vyskytuje pri portrétnych fotografiách. Ak vás to zaujíma podrobne, na stránke porotcov je to všetko veľmi dobre vysvetlené.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.