Samsung ale aj iné spoločnosti už špekulujú nad tým, ako urobiť zariadenie s ohybným displejom. Takéto produkty sú už aj v predaji ale najmä pre svoju vysokú cenu si zatiaľ veľa fanúšikov nenašli. Zaujímavou otázkou je možno aj to, či sa k tomuto trendu niekedy pridá aj Apple. Tento koncept ukazuje iPhone 12 Pro s ohybným displejom.

iPhone 12 Pro s ohybným displejom

Ohybný displej je stále technológia, ktorá má ešte pred sebou roky vývoja. Nie len preto aby sa vyladili všetky neduhy ale aj pre to aby sa znížila cena jednotlivých komponentov. Samotný diel je v súčasnej dobe veľmi drahý a v podstate aj náročný na inštaláciu do produktu (čo opäť zvyšuje výrobnú cenu).

Možno to nie je oficiálne ale Apple určite už s touto technológiou špekuluje. Nikde samozrejme nehovoríme o tom, že sa niekedy dočká aj produkcie ale pokiaľ firma príde na to ako by mohla byť užitočná a cenovo dostupná, tak prečo nie… Čo ale vieme určite je fakt, že to nebude v iPhone 12 Pro a ani v žiadnom modeli, ktorý by mal byť predstavený v roku 2020.

iPhone 12 Pro s ohybným displejom? Takto by vyzeral.

Budúci rok sa dočkáme konkrétne 5 nových zariadení. Začiatkom roka to bude model SE 2, ktorý príde so 4,7″ LCD displejom. Koncom roka potom prídu zvyšné 4 produkty. V prvom rade to budú dva 6,1″ modely, tie by mali nahrádzať iPhone 11 a 11 Pro. iPhone 12 Pro príde ale aj vo verzii s 5,4″ a 6,7″ displejom. Všetko samozrejme už s technológiou OLED a hlavne s 5G.

iPhone a iPad v jednom?

Technológiu ohybného displeja sme si už mohli vyskúšať na vlastnej koži (Samsung) a nemali sme pocit, že je to niečo pre nás. Na druhú stranu ale nemôžeme povedať ani to, že je to úplná hlúposť. Všetko záleží od funkčnosti a technického spracovania. To momentálne ešte nie je v takom štádiu, že by ho mohlo prebrať aj Apple.

iPhone 12 Pro s ohybným displejom? Takto by vyzeral.
iPhone 12 Pro s ohybným displejom? Takto by vyzeral.

Pokiaľ by sa to ale podarilo v následujúcich rokoch jablkovej spoločnosti vyladiť na špičkovú úroveň, pre používateľa by to mohol byť veľký bonus, v zloženom stave by zákazník získal iPhone a v rozloženom stave potom iPad. Dokopy síce takýto produkt mohol byť drahší. Celkovo by bol ale lacnejší a kompaktnejší ako obe zariadenia zároveň.

Samotný koncept ukazuje presne takéto zariadenie a musíme uznať, že sa autorovi naozaj podaril. A sa ho ale niekedy dočkáme, bude to ešte pár rokov trvať V roku 2020 a dokonca ani 2021 ho za našu redakciu ešte neočakávame. Chceli by ste ohybný displej v iPhone alebo nie?

Prečítajte si tiež  K vybraným slúchadlám AirPods a Beats dostanete polročné predplatné Apple Music zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.