Článok bol aktualizovaný 12. septembra o 9:30.

Pred niekoľkými minútami sa YouTuber EverythingApplePro postaral o poriadny rozruch. Na svojom twitter účte zverejnil fotografiu zariadenia, ktoré je údajným iPhonom 12 Pro (6,1″)! Pozrite sa na ňu v našej galérii nižšie (doplnené o ďalšie zábery).

iPhone 12 Pro unikol na internet

Únikov ohľadom nového iPhonu je nespočetne veľa. Teraz tu mále ale jednu fotografiu, ktorá vyzerá byť legitímna. EverythingApplePro má kvalitné zdroje a presné informácie. Podobné zábery by teda nezdieľal, keby neboli overené.

Pod jeho príspevkom na Twitteri sa objavilo viacero pochybností. Tie vyvrátil tvrdením, že sa jedná o záber z videa, ktoré čoskoro zverejní tiež (medzičasom sa tak stalo. Video sa nachádza na konci článku). Musíme si teda počkať. Obrázok na ktorý sa pozeráte ukazuje housnig iPhonu 12 Pro (6,1″) v bielom/striebornom prevedení (silver).

Aj keď má biedne rozlíšenie a snímka je odfotená zboku, vypracovanie vyzerá byť na rovnakej úrovni, ako to poznáme od Apple. Pri pohľade na šošovky nemáme pocit, že by sa jednalo len o lacné makety (ktorých je na internete neúrekom). Vždy však treba byť opatrný. Zdanie niekedy klame.

Hranatý dizajn má len jemne zaoblené hrany na okrajoch. Výrezy pre antény (v ráme) sú širšie, ako na iPhone 11/11 Pro (táto zmena bola avizovaná už začiatkom roka 2020). Na boku je tiež priestor pre 5G anténu (v dolnej časti) a tlačidlo Power Button.

Šošovky by malo prekrývať presvitne sklo (nie čierne) a ich umiestnenie bude podobné ako na iPhone 11 Pro. LiDAR sa nachádza v pravej spodnej časti (kde bol doteraz mikrofón) výrezu.

Viac si už pozrite sami. Do komentára nám napíšte, či si myslíte, že sa pozeráme na skutočný iPhone 12 Pro (6,1″) alebo ide o podvrh. Naša redakcia tomuto úniku dôveruje na 80% 90% (po zverejnení videa).

Aktualizácia: Video

YouTuber medzičasom zverejnil aj celé video housingu. Ako môžete vidieť sami, telo zariadenia obsahuje všetky potrebné komponenty, ktoré slúžia ako „predpríprava“ pre montáž ďalších dielov.

Nemáme pocit, že by sa jednalo len o lacnú čínsku maketu. Taktiež sa potvrdilo, že otvor pre SIM kartu prejde na druhú stranu (čo je po dlhých rokoch zmena).

Aj vo vnútri housingu môžeme vidieť odkazy, ktoré potvrdzujú, že ide o iPhone 12 Pro (6,1″). Všimnite si ako vyzerá priestor pre bezdrôtové nabíjanie, LiDAR skener, či šošovky objektívov. Vypracovanie je prvotriedne.

Prečítajte si tiež  Apple chystá veľkú zmenu pre svoje zariadenia. Pripravte sa na príchod kvalitnejších MicroLED obrazoviek

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.