Spoločnosť Apple urobila jeden pomerne veľký prešľap, keď vydala iOS 8 pre zariadenia s čipom Apple A5, ktorý sa nachádzal napríklad v iPhone 4S, iPade mini prvej generácie, iPade 2, či iPode Touch piatej generácie. Potom, ako si používatelia nainštalovali aktualizáciu,  sa ich zariadenie extrémne spomalilo, čo určite nebolo príliš príjemné. Apple si to však uvedomilo a rozhodlo sa iOS 9 spraviť tak, aby bolo použiteľné aj na týchto zariadeniach.

iOS 9, nový princíp a najlepšia stabilita v histórii!

Už dávnejšie sme mali možnosť počuť o tom, že spoločnosť Apple pracuje na tom najstabilnejšom a najrýchlejšom mobilnom operačnom systéme v histórií iOS. Má nim byť práve iOS 9, ktorý bude už onedlho predstavený na WWDC 2015. Tento operačný systém bude  prekvapo ponúkaný aj pre zariadenia, ktorých konečnou mal byť minuloročný iOS 8. Apple si však zrejme uvedomilo, že vzhľadom na fakt, že zariadenia sú v množstve prípadov prakticky nepoužiteľné musí niečo robiť. Riešením by mohla byť napríklad väčšia aktualizácia, ale ako sa ukazuje, predĺženie životnosti operačným systémom je zrejme jednoduchšia cesta! Práve preto Apple prešlo na nový princíp vývoja tohto systému.

Doteraz sa to totiž robilo tak, že najnovšie iOS bolo vyvíjané predovšetkým pre najnovšie iPhony a mnohé funkcie, ktoré potom mohli spomaliť staršie zariadenia boli vyradzované. Teraz to Apple urobí presne naopak a prejde na úplne iný systém, ktorý zabezpečí ako stabilitu, tak aj rýchlos, na úplne všetkých zariadeniach. iOS 9, bude vyvíjať predovšetkým pre staršie zariadenia s čipom Apple A5 a postupne bude pridávať lepšie a lepšie funkcie. Takto sa dostane hardware, ktorý bol doteraz na úplnom spodku viacmenej na vrchol a nemal by spôsobovať žiadne problémy!

Veľmi logický postup, čo povieš? 🙂

Prečítajte si tiež  Apple vydáva nové beta verzie systémov iOS 15.5 a iPadOS 15.5. Verejná aktualizácia je na spadnutie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.