iPhone 7 a iPhone 7 Plus sú vo svete smartfónov v súčasnosti asi téma číslo jedna. Dennodenne sme zásobovaní únikmi, ktoré nám mnohé prezrádzajú a zároveň mnohé vyvracajú. Na internete sa objavujú nové a nové informácie a my si tak môžeme urobiť skvelú predstavu o tom, čo nám to Apple vlastne ponúkne. Najnovšie sa objavil dokonca obal, ktorý by mal chrániť väčší iPhone 7 Plus. Ten prezrádza 3 zásadné veci, samozrejme len za predpokladu, že je skutočný! 🙂

iPhone 7 Plus skutočne s dvoma šošovkami a tiež Smart konektorom!

Najnovší únik iPhonu 7 Plus nám prezrádza, že novinka príde skutočne s dvojitou šošovkou fotoaparátu tak, ako nám predpovedali doterajšie úniky. Na kryte, vďaka ktorému to všetko vieme, môžeme vidieť pomerne veľký otvor v oblasti fotoaparátu, pretože sa tu okrem dvojice šošoviek musí zmestiť ešte mikrofón a TrueTone blesk. Každopádne, iPhone 7 Plus bude asi vrchol toho, čo bude možné po stránke fotoaparátu kúpiť v smartfónoch. Zmena sa totižto neudeje iba v počte, ale aj v kvalite. Novinka by mala pokoriť aj Samsung Galaxy S7, ktorý tesne predbehol iPhone 6S.

- Reklama -

Ďalšia zaujímavosť je prítomnosť Smart konektoru na zadnej strane iPhonu, v tomto prípade aj s otvorom priamo v kryte. Apple by teoreticky mohlo pre toto zariadenie vyrobiť maličkú klávesnicu rovnako tak, ako pre dvojicu nových iPadov. Pravda je ale žiaľ taká, že to znie veľmi nepravdepodobne. Ak sa tento prvok dostane do výroby, s vysokou pravdepodobnosťou bude slúžiť predovšetkým na bezdrôtové nabíjanie. A ono to tak zlý nápad určite nie je. Napríklad nabíjacie púzdra by sa zbavili dlhého spodku, vďaka čomu by vyzerali elegantnejšie a hlavne tenšie.

Zvláštne by ale asi bolo, keby Apple vybavilo Smart konektorom len väčší z dvojice iPhonov. Tomu by sme naozaj nerozumeli a na základe toho, že doterajšie úniky hovoria o neprítomnosti tohto konektoru pri menšom iPhone, začíname mať v týchto rozporuplných situáciach problém povedať, či tu bude alebo nebude. Dúfajme, že bude, no spoliehať sa na to nemôžme.

Posledná vec, ktorú si asi môžeme všimnúť je fakt, že Apple odstránilo zo spodnej strany 3,5mm jack konektor. Dôvod to má veľmi jednoduchý a to ten, že telefón môže byť tenší. Nám sa to síce až tak moc nepáči ale Apple je v honbe za dokonalým a hlavne tenkým dizajnom schopné urobiť čokoľvek!

iPhone - svetapple.sk

iPhone - svetapple.skiPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.