Apple sa v poslednej dobe čoraz viacej zameriava na zdravotné funkcie pre človeka pomocou svojich produktov. Top zariadenie pre sledovanie sú hodinky Apple Watch. Jablkový smartfón by ale nemusel byť výnimkou. iPhone by mohol byť schopný odmerať krvný tlak.

3iPhone by mohol byť schopný odmerať krvný tlak.

Apple sa posunul v zdravotných funkciách za posledné 4 roky naozaj ďaleko. Už minuloročná možnosť zmerať človeku EKG pomocou hodiniek Apple Watch bola fantastická novinka. Apple by sa ale možno mohlo čoskoro posunúť ešte ďalej a to so svojim jablkovým smartfónom.

Podľa nových informácii by mohol byť schopný dokonca odmerať krvný tlak používateľa. Pomôcť by mohol prepracovaný fotoaparát. Dokonca by teoreticky technológia mohla existovať už dnes. Vznikla ako experiment na niečo úplne iné.

Istý doktor Lee so svojim kolegom chceli vyvinúť detektor lží. Hoci možno tieto dve veci so sebou nijako na prvý pohľad nesúvisia, v skutočnosti majú toho spoločného viac ako si myslíte. Doktor Lee a jeho spolupracovník tak zabudli na detektor lží a začali riešiť meranie krvného tlaku.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here