Predstavte si, že by sa vás pred 10. rokmi niekto opýtal, či si myslíte, že budeme raz používať iPhone namiesto peňaženky. Zvláštna predstava. Možnosti aplikácii boli strohé, nepoznali sme žiadne platobné metódy ako Apple Pay a ani technológie, ktoré už bežne používame dnes. Teraz to je ale realita.

4iPhone namiesto peňaženky? Už dnes ho tak v podstate používame.

Technológie idú dopredu raketovým tempom a my sa im veľmi rýchlo prispôsobujeme. Ešte kedysi sme si ani len nevedeli predstaviť, že s niekym budeme telefonovať a zároveň sa s ním budeme aj vidieť. Telefóny sa vyvíjajú a sú nám dobrými sluhami. Pomôžu nám naozaj v každej možnej situácii a po novom sa do nich začína sťahovať vec, ktorú už od nepamäti používa azda každý jeden z nás. Peňaženka.

Len si to vezmite. Jej rozmery sú pomerne veľké, je tu vysoké riziko jej straty či ukradnutia a v podstate v nej okrem našich dokladov a dokumentov, kariet či peňazí nič iné nenosíme. Navyše vo vrecku neustále nosíme náš iPhone. Prečo to teda nezlúčiť?

V Apple si to povedali evidentne už dávnejšie, keď svetu predstavili aplikáciu Wallet. Dnes ju začíname pomaly ale isto plnohodnotne využívať aj na Slovensku. Čo všetko môžete využívať v aplikácii peňaženka v našej krajine?

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here