Apple a Samsung, téma, na ktorú reagujeme pomerne často. Hlavný problém je v tom, že ide o dve konkurenčné spoločnosti a používateľská základňa si zvykne doberať tú druhú stranu, pretože sú presvedčení, že práve ich zariadenie je to najlepšie na svete. Problém ale je, že pravda je niekde medzi. iPhone má hento, Samsung zase tamto a ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí. Dnes tu ale nebudeme robiť súťaže, ukážeme si naozajstný záťažový test na oba high-end smartfóny, ktorý preverí ich kvality. Testom prešli oba!

Kocka ľadu

možno trošku absurdný test, ale naozaj dobrý. Ukazuje totižto nároky, ktoré musia spĺňať moderné smartfóny. iPhone aj Samsung Galaxy S7 Edge sú v súčasnosti kráľmi trhu. Majú najlepšie predaje a rovnako tak aj zisky. Sú to konkurenti, jeden je rýchlejší, druhý sa zase rýchlejšie nabíja. Na druhú stranu majú niečo spoločné. Oba sú vodotesné. Čo sa však stane, keď ich zalejeme vodou a následne nechám zamrznúť? Toto!

- Reklama -

Zrazu tu máme dve kocky ľadu, ktoré autor vytvoril pomerne sofistikovane, vďaka krabičkám z iPhonu. Ako sme sa mohli práve presvedčiť, sú vodeodolné, aj keď sú papierové, ale to odbočujeme od témy. Na zime zamrznú, to je samozrejme logické, no ak s nimi zamrzne aj zariadenie, ktoré sa ocitá v kocke zmrznutej vody, začíname sa pýtať, či ešte niekedy bude fungovať. Nejdeme ťa napínať, testom prešiel aj iPhone a rovnako tak aj Samsung. Na druhú stranu ale musíme uznať, že Samsung zjavne znáša zimu o čosi lepšie.

Test zvládol a po oslobodení bol plne funkčný. iPhone sa nejakým záhadným spôsobom vybil. Nevybila ho však žiadna aplikácia ale práve chlad, ktorý naň v kocke celý ten čas pôsobil. Ináč ale zariadenia neutrpeli žiadnu ujmu. Radi by sme podotkli, že tento test nebol náročný len kvôli zime. Tá až tak samotnú elektroniku v tak krátkom čase nepoškodí. Išlo skôr o to, že nejaká voda sa do určitých častí zariadení dostala a keď zamrzla, mohlo sa stať, že ľad naberie na objeme, čo i len maličký kúsok, zariadenie mohlo byť poškodené. Pevná konštrukcia a skvelé zvládnutý dizajn tomu však odolali. Skvelá robota, pre obe firmy!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here