Ako sme už avizovali, Apple tento rok zrejme nepredstaví väčšieho súrodenca k novému, iPhonu SE 2. generácie. Tento model bol síce avizovaníý, no ako naznačujú posledné informácie, presúva sa na rok 2021. Napriek tomu, že je to ešte relatívne ďaleko, už dnes môžeme odhadnúť aká bude jeho približná cena.

iPhone SE Plus

Toto zariadenie je ešte zahalené rúškom tajomstva. Nikto presne nevie, čo od neho môžeme očakávať. Renomovaní analytici dlhšiu dobu hovoria, že ponúkne 5,8″- 6,1″ edge-to-edge (pravdepodobne LCD) displej a Touch ID, ktoré bude umiestnené v odomykacom tlačidle na boku. Tak isto by sme sa mohli dočkať dvojitej šošovky fotoaparátu na zadnej strane alebo čipu Apple A14 Bionic. Ako sme už ale uviedli, detaily nie sú jasné a tak vychádzame len z domnienok, nie únikov.

Napriek všetkému už leakeri potvrdili, že sa v tajných laboratóriách na podobnom zariadení pracuje. Ak si ho teda predstavíme, ako jednoduchý model (podobne, akým je dnes iPhone SE 2. generácie), ktorý dostane displej na celej prednej strane, môže to byť veľmi dobrá alternatíva ku špičkovým verziám s označením „12“, ktoré prídu v októbri 2020. Apple by tu mohlo ťažiť z uhlopriečky a nízkej ceny. Tým, že nepoužije najnovšie komponenty značne ušetrí. No a koľko by teda mohol iPhone SE Plus stáť?

Najlacnejší iPhone súčasnosti, je model SE 2020, ktorý v USA štartuje na 399$ (479€ v EU). Na konci tohto roka príde iPhone 12 mini, ktorý vymaže z ponuky dosluhujúce XR-ko a začne na 649$ v USA (749€). Bude to teda druhý najlacnejší smartfón v ponuke. Ako asi sami vidíte, objavuje sa tu veľká cenová „priepasť“. iPhone XR ešte dnes štartuje na 599$ v USA (699€ v EU), no takýto model už začiatkom budúceho roka na trhu nenájdeme.

Presne na toto miesto by mohol byť zaradený iPhone SE Plus. Jeho cena môže dokonca začínať ešte trochu nižšie, nakoľko nebude mať Face ID (ktorým iPhone XR disponuje). Suma sumárum nám to vychádza na 499$ za základný model v USA, pričom v EU by mohol štartovať na 599€. Bola by to ponuka, ktorá sa neodmieta. Nebude mať síce 5G, Face ID alebo OLED displej. Na druhej strane pôjde o nový iPhone s veľkou uhlopriečkou a to môže byť pre niekoho hlavná preferencia. Čo by ste na to povedali vy?

iPhone SE 2 Plus príde začiatkom budúceho roka. Koľko bude stáť?
iPhone SE 2 Plus príde začiatkom budúceho roka. Koľko bude stáť?
Prečítajte si tiež  Instagram ruší nezmyselné obmedzenie. Používatelia na to čakali roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.