iPhone je na trhu už 10 rokov a to je poriadne dlhá doba, ktorá sa aj značne podpísala na samotných inováciách tohto stále najpredávanejšieho a zároveň najziskovejšieho smartfónu na svete. V poslednej dobe, po predstavení nevydarených 7-mičiek sa ale dozvedáme z každej strany, že smartfóny už nemajú čo ponúknuť a Apple musí hľadať v inom odvetví. Z časti to je pravda, Apple sa nesmie spoliehať len na jeden produkt, ktorý mu navyše tvorí viac ako 65% zisku, ale predsalen má čo ponúknuť. Ako to vieme?

Patenty

Možno sme ťa trošku zaskočili dôvodom, prečo si myslíme, že Apple má so svojim iPhonom stále čo ponúknuť, ale presne to nás tak trochu dohnalo napísať tento článok. Apple síce ide s inováciami pomaly a iPhony v posledných rokoch nie sú inovačné tým, že by udávali pokrok. Oni posledné roky skôr držia krok, a to je rozdiel medzi Timom Cookom a Stevom Jobsom. Jeden chce mať najväčšiu a najziskovejšiu spoločnosť na svete, no a tomu druhému išlo hlavne o to, aby to bola najúžasnejšia firma. Zisky, predaje a podobne riešil až ako druhoradé.

iPhone 8 má tento rok priniesť zaoblený OLED displej, bezdrôtové nabíjanie či zvýšenú vodeodolnosť. Samozrejme sú tu reči aj o novom dizajne. To je všetko. Wow, bude to veľká zmena ale pravda je taká, že všetko toto má konkurencia už roky, Apple ju len svojim spôsobom doháňa. Analytici a rôzni ľudia „z fachu“ teda hovoria, že Apple nemôže byť v budúcnosti inovatívne a smartfóny, respektíve ich vývoj je dávno mŕtvy. Pravda je ale taká, že Apple má v talóne obrovské množstvo patentov, ktoré by mu stačilo hneď na niekoľko rokov dopredu, aby bol každý jeden iPhone inovatívny.

iPhone - svetapple.sk

Spomeňme napríklad špeciálny displej, ktorý by dokázal dávať hmatovú odozvu tým, že by sa napríklad pri písaní na jeho povrchu objavili bublinky, no a po ich stlačení by si cítil, že si ich skutočne stlačil. Hlúposť, ale taká, povedzme, že fascinujúca. Ďalej je tu napríklad geniálny spôsob na optický Zoom, iPhone by vôbec nepotreboval duálnu šošovku fotoaparátu. Spomenieme aj jedinečný systém, ktorý by mal pri páde zariadiť, aby sa náš telefón nerozbil. Je tu toho skrátka toľko, že to nemá ani zmysel menovať, pretože by sme tento článok asi nedočítali nikdy. Stačí využiť dva tri patenty ročne a je to. iPhone je zase ten najúžasnejší. Problém bude teda možno niekde inde.

Prečítajte si tiež  Optimalizované nabíjanie batérie v iOS 13 je jedna z najlepších funkcií, ktorú by ste nemali vypínať.

Možno je skôr v prístupe vedenia Applu priniesť zmenu. Applu sa relatívne darí tak prečo riskovať? Prečo však riskoval Steve Jobs v hre bolo predsa to, čo je aj dnes. Myslíme si, že by v Apple mohli trošku zamakať. Stálo by to za to! 🙂

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.