iPhone X prišiel na trh ešte v septembri minulého roka čo znamená, že či sa nám to zdá alebo nie, už môžeme hovoriť o viac ako pol roka starom zariadení. Niektoré správy zo zákulisia prezrádzajú, že predaje tohto modelu klesajú a je dosť možné, že to Apple bude chcieť nejakým spôsobom napraviť. Ideálny spôsob je napríklad predstaviť novú farebnú variantu Blush Gold. Údajne príde už čoskoro!

Únik

Známy leaker Ben Geskin prišiel s veľmi zaujímavým únikom, ktorý nám viac ako naznačuje to, čoho sa v prípade iPhonu X môžeme najnovšie dočkať. Celé zariadenie sa na sociálnej sieti objavilo v novom farebnom prevedení, ktoré nazýva ako “Blush Gold”. V podstate ide o variant, ktorý by sa mal približovať klasickej medenej farbe. Okrem fotky (ktorá je pravdepodobne len renderom vo Photoshope) Geskin zverejnil aj fotku slotu na SIM kartu, ktorá je v danej farbe.

- Reklama -

Práve tieto sloty na SIM kartu nemusia byť až také nevinné. Už z minulosti vieme, že sa pomocou nich podarilo predpovedať farbu Jet Black pre iPhone 7/7 Plus. Kódové označenie tohto modelu je D21A a podľa leakera je už vo výrobe. Apple farbu nechal na neskôr, iPhone X chcel predstaviť len v bielej a čiernej verzii. Má ísť o akési osvieženie ponuky.

Už v minulosti

To, že je tento únik veľmi pravdepodobne legitímny naznačuje aj fakt, že sa o farbe Blush Gold nešpekuluje prvý krát. Dokonca nie ani v prípade iPhonu X. Informácie o jej existencií sa objavili ešte v čase, kedy toto zariadenie nebolo ani len na trhu. Akonáhle ho ale Apple predstavilo, prišlo len v dvoch prevedeniach. Tým sa na Blush Gold akosi zabudlo. Dnes sa ale ukazuje, že išlo pravdepodobne len o variant, ktorý si Apple necháva v zálohe na neskoršie oživenie ponuky.

Koniec koncov, to, že by Apple predstavilo nejaký farebný variant mimo oficiálneho spustenia predaja by nebolo nič výnimočné. Už v minulosti sme boli svedkami niečoho podobného. Napríklad v roku 2011, kedy spoločnosť začala predávať bielu verziu iPhonu 4 celých 9 mesiacov po tom, ako sa začala predávať tá čierna. Ako sa ukázalo, vtedy to bol naozaj vydarený krok, nakoľko práve biely iPhone zožal po svete obrovský úspech.

Nie je to ale všetko. Niečo podobné sa stalo napríklad aj minulý rok. Apple začal predávať niekoľko mesiacov po predstavení iPhonu 7/7 Plus aj jeho variant v (RED) farbe, ktorá mala upozorňovať na problematiku zákerného ochorenia AIDS.

Kedy

Zatiaľ nevieme, kedy sa máme tešiť na jeho predstavenie. Je celkom možné, že to bude už 27. marca, kedy Apple chystá udalosť. Nevylučuje sa ale ani to, že telefón bude len potichu zaradený do ponuky tak ako tomu bolo aj počas minulého roka v prípade (RED) iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Dostupný bude samozrejme v prevedeniach 64GB/256GB a cenovka by sa meniť nemala. Otázne už len ostáva, či bude práve táto farba dostatočne atraktívna na to, aby porazila na trhu veľmi úspešnú bielu či čiernu.

Takto by mohla vyzerať zostava nových iPhonov X - svetapple.sk
Takto by mohla vyzerať zostava nových iPhonov X – svetapple.sk

zdroj: idropnews.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.