iPhone 5S je dnes už možno trošíčku archaickým produktom, nakoľko bol predstavený pred 4 rokmi. Telefón ako prvý priniesol napríklad Touch ID, True Tone flash či koprocesor Apple M7. Aj keď teda nie je najnovší, stále má po hardvérovej stránke čo ponúknuť. Oplatí sa preto do neho možno aj čosi zainvestovať a prerobiť si ho na niečo celkom iné. Tento chlapík to zobral vážne a zo svojho iPhonu 5S vyrobil iPhone 7. Prerábka vraj nie je až taká ťažká, no výsledok stojí za to. 

Z iPhonu 5S -> iPhone 7

Asi ti je jasné, že sa tu nemenil hardvér, ale skôr dizajn, teda šasi zariadenia. V súčasnosti je veľký trend kupovať si kryty na iPhone 6, ktoré majú skôr pripomínať iPhone 5, prípadne naopak. „Z Felície ale Fábiu nikdy neurobíš“, teda možno urobíš, ale stále to nebude celkom ono.

- Reklama -

Ak sa ti to ale páči, prečo to neskúsiť. Istý používateľ sa pochválil na reddite svojim najnovším výtvorom. Na Aliexpresse si kúpil špeciálny kit za pár dolárov, ktorý pripomína dizajn nového iPhonu. Konkrétny kit je síce vo farbe Black, ale vraj sa dá zohnať aj vo variante Jet Black, Rose Gold, Silver či Gold. 

Je to veľmi jednoduché. Kitov je samozrejme viac druhov. V prípade, že v balení nenájdeš aj náradie na jeho aplikáciu, budeš si ho musieť zohnať. Ak ho ale máš, nemal by byť problém vymeniť si ho svojpomocne. Nemusíš byť na to ani servisný technik. Stačí ak si otvoriš patričný návod na tejto stránke a budeš postupovať presne podľa neho.

Výmena by mala trvať okolo 2 a pol až 3 hodiny. To v prípade, že nie si technický zdatný. Ak máš s niečim podobným dávnejšie skúsenosti, zvládneš to určite aj rýchlejšie. Ak si na niečo ale netrúfaš, pretože sa bojíš poškodenia, odporúčame ti zájsť do pobočky PCexpres. Chalani ti už budú vedieť pomôcť. 

iPhone - svetapple.sk

Ako tvrdí používateľ, ktorý si už touto zmenou prešiel, oplatilo sa to. Teda minimálne pokiaľ niečo také chcel, no bál sa funkcionality zariadenia. Vraj všetko šľape tak, ako má, všetky tlačidlá fungujú perfektne a vypracovanie hliníka je kvalitné, nejde o žiaden tenučký pliešok, ktorý by sa ľahko ohol. Telefón je vraj dokonalo prepracovaný. Je tu vystupujúca šošovka fotoaparátu či dokonca aj plastové prúžky.

Dá sa povedať, že vznikol taký iPhone 7 mini. Ešte lepšia by ale mohla byť aplikácia na iPhone SE, ktorý je dosť výkonný, teda bude mať dlhšiu životnosť, ale to už je na individuálnom zvážení každého. Radi by sme podotkli, že jediný problém je so signálom, ktorý je vraj horší zhruba o 15%-20%. Druhý problém alebo skôr detail je to, že z prednej strany nie je zaoblené sklíčko.

iPhone 5 mal ešte hranaté tvary, a rovnako tak ich mal aj model 5S a SE, šiže sme sa tu nedočkali ničoho podobného ako v prípade iPhonu 6/6S a 7. Tak či onak, vyzerá to pomerne fajn. Pokiaľ máš o niečo podobné záujem a prerobíš si svojho miláčika, určite nám nezabudni poslať fotky a dokumentáciu celej prestavby. Nás to zaujíma! 🙂

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.