Ovládanie hier na našom iPhone riešime klasicky cez dotykový displej. Výrobcovia príslušenstva ako napríklad spoločnosť Gamevice si ale už dávno uvedomili, že to nie je to pravé orechové a ponúka možnosť zakúpiť si príslušenstvo, ktoré z tvojho iPhonu urobí doslova hernú konzolu. To ako to funguje ti ukážeme v tomto článku. Novinka, ktorá bola dnes predstavená ukazuje príslušenstvo pre iPhone 7/7 Plus či iPad mini, ktoré proste chceš!

Nové príslušenstvo

To je vlastne takým ovládačom hier v tvojom iPhone prichádza aj pre iPhone 7/7 Plus a iPad mini. To aby si na ňom zahrali všetci. Doterajší problém hrania na iPhone je asi ten, že proste nie je dosť kvalitné. Prstami si zakrývame displej a ak človek nemá práve iPad mini alebo veľký iPhone 7 Plus, môže mať trošku problémy.

Toto však všetky problémy rieši. Výrobca tvrdí, že oproti predošlej verzií vylepšil všetky komponenty. Tie sú teraz pevnejše, kvalitnejšie a príjemnejšie na dotyk, čo je veľmi dôležité plus!

Zároveň však bol nútený odstrániť externú batériu. Akonáhle telefón vložíme do tohto príslušenstva, nebude sa teda z neho nabíjať ale naopak. Tento ovládač je závislý práve na baterke zo zariadenia. Na druhú stranu ale samotná spoločnosť tvrdí, že nie je náročnejší, ako obyčajné Apple EarPods, takže je to maximálne v poriadku.

Okrem iného ovládač ponúka aj 3,5mm prípojku. To znamená, že ak nemáš klasické Lighnting slúchadlá v láske a chcel by si si tu pripojiť niečo iné, k dispozícií máš konvertor.

Samozrejme je tu ale aj prípojka Lightning. Tá umožňuje ako počúvať hudbu tak aj zariadenie nabíjať. Vyzerá to celkovo super a cenovka je $99. Ak si niekto ale kúpi iPhone a chce mať aj prenosnú hernú konzolu, asi neexistuje lepšiu riešenie. Tento ovládač je totižto maximálne jednoduchý, pomerne cenovo prijateľný a tvoj iPhone dosť výkonný. Náš názor je, že takéto riešenie môže nahradiť aj kúpu herných konzol ako PS Vita a podobne, ale tak to už je na každého zváženie!

Ovládač - svetapple.sk

Ovládač - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Samsung prekonáva iPhone v dlhovekosti batérie: Toto je tajný trik jeho smartfónov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.