Jailbreak je téma, ktorá už nie je taká rozšírená ako v minulosti, no napriek tomu stále existuje. Tento „trend“, alebo skôr komunita nadšencov, ktorí chcú od iPhone trošku viac, pretrváva už od iPhone 3GS, lepšie povedané od iOS 3.0. V skratke ide o to, že skupina fanúšikov po vydaní operačného systému nájde chybu, vďaka ktorej je možné do tvojho iOS zariadenia inštalovať tweaky (z prekladu, doladenia) do tvojho iOS zariadenia. Mnohí ľudia si myslia, že telefón sa potom správa ako Android, prípade, že sa jedná iba o bezplatné aplikácie. My ti predstavovaním vybraných vylepšení ukážeme, že to nemusí byť len preto! Dnes sa pozrieme na tweak s názvom DataMeter.

Celkový dojem

DataMeter je šikovný tweak, ktorý, ako už z názvu vyplýva, meria tvoje použité dáta. Jednoduchý, no za to praktický widget v notifikačnom centre ti prezdradí nielen využitie mobilných dát, ale aj wifi. Taktiež ti ukáže IP adresu, to, koľko dát si použil dnes a to samostatne pre wifi a pre mobilné dáta a takisto aj koľko dát si preniesol celkovo. V prípade nastavenia limitu, či pre mobilné dáta tak aj pre wifi ti ukáže aj to, koľko dát ti zostáva.

- Reklama -

datameter-svetapple

Toto všetko ešte dopĺňa možnosť doplnenia do statusbaru, údaj o rýchlosti, použitých dátach, či dátach, ktoré ti ešte zostávajú.

Perličkou na tomto tweaku je ešte malá nenápadná ikonka, ktorá ti ukazuje aktuálnu rýchlosť prenosu dát. Takisto, ako všetko ostatné, táto ikonka sá dá nastavovať, no pre mňa najzaujímavejšie je, že ikonka sa zobrazí v prípade čerpania mobilných dát. Ikonka je malá nenápadná a vyskystuje sa v pravom hornom rohu., ako vidno na obrázku nižšie.

datameter.tweakjpg

Informácie

Plusy

Mínusy

+ dizajn

+ množstvo premyslených funkcii

+ veľké možnosti prisposobenia

– ikona aktuálne spotreby občas prekáža na niektorom tlačidle v aplikácií

Nastavenia

Vydavateľ a cena

Tento tweak umožňuje veľké množstvo nastavení, ktoré môžeš vidieť nižšie.

 

IMG_0861 IMG_0860 IMG_0859 IMG_0858
BigBoss (http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/)


1,99$


alebo


BiteYourApple

(http://repo.BiteYourApple.net)


Zadarmo

Čo je to Jailbreak?

Pre tých, čo Jailbreak nepoznajú, alebo ho ešte nemali nainštalovaný, jailbreak je, ako som už spomínal, proces, ktorý umožňuje iOS zariadeniam spúšťať ľubovolný a nie iba autorizovaný Apple kód a prístup do súborového systému. „Jailbreaknuté“ zariadenia potom umožňujú inštalovať aplikácie, ktoré sú nedostupné cez oficiálny obchod App Store, pomocou neoficiálnych inštalátorov akým je napríklad najznámejšia Cydia. Jailbreaknuté zariadenia samozrejme môžu stále využívať aj App Store.

Výhody či nevýhody jailbreaku, ako aj právne otázky nájdeš v našom článku, Jailbreak. Áno alebo nie?, kde sa jailbreaku venujeme podrobnejšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]