Jailbreak je téma, ktorá už nie je taká rozšírená ako v minulosti, no napriek tomu stále existuje. Tento „trend“, alebo skôr komunita nadšencov, ktorí chcú od iPhone trošku viac, pretrváva už od iPhone 3GS, lepšie povedané od iOS 3.0. V skratke ide o to, že skupina fanúšikov po vydaní operačného systému nájde chybu, vďaka ktorej je možné do tvojho iOS zariadenia inštalovať tweaky (z prekladu, doladenia) do tvojho iOS zariadenia. Mnohí ľudia si myslia, že telefón sa potom správa ako Android, prípade, že sa jedná iba o bezplatné aplikácie. My ti predstavovaním vybraných vylepšení ukážeme, že to nemusí byť len preto! Dnes sa pozrieme na tweak s názvom OneHandWizard.

Celkový dojem

Jailbreak tweak OneHandWizard patrí k mojím vcelku obľúbeným tweakom, ktorý som hľadal už dlhšiu dobu. Vzhľadom na to, že mám 5,5″ pluskový model iPhone 6, je logické, že nedočiahnem jednou rukou na celú plochu obrazovky. Apple sa tento „problém“ snažilo vyriešiť svojou funkciou, ktorá celú obrazovku posunie nižšie, bohužiaľ kvôli mojím krátkym prstom som nedočiahol ani na ľavú stranu obrazovky (v prípade držania v pravej ruke).

- Reklama -

Tweak prichádza presne s tým čo od neho vyžadujem. Nieže len zmenší obrazovku iPhone a posunie ju k pravému dolnému rohu, ale dokonca je ešte aj možné nastaviť si vlastnú veľkosť tejto zmenšenej obrazovky!

IMG_0918

Aby toho nebolo málo, tweak ešte umožňuje otvoriť, nazvem to menu, v ktorom sa zobrazia všetky hardvérové tlačidlá ako je napríklad, hlasitosť, zamykacie tlačidlo a pod., ale ešte aj umožňuje urobiť screenshot pomocou jedného kliku na obrazovku, či vyscrollovať notifikačné centrum. Táto funkcia je na prvý pohľad banálna, najmä pri menších modeloch, ale v prípade, že máš pluskový iPhone, a poznáš ten pocit, keď máš plné ruky a ťukáš do iPhone nosom, toto je tweak pre teba! Viac sa ti to už nestane! 🙂

Informácie

Plusy

Mínusy

+ praktickosť, výborný pomocník

+ možnosť prispôsobiť si veľkosť

+ menu s hardverovými tlačidlami

– zatiaľ som žiadne nenašiel

Nastavenia

Vydavateľ a cena

Tento tweak neumožňuje žiadne nastavenia, mimo aplikácie Fotoaparát, ale prináša krátky manuál, ktorý môžeš vidieť nižšie.

 

IMG_0914
IMG_0916 IMG_0915
IMG_0920
BigBoss (http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/)


3,99$


alebo


BiteYourApple

(http://repo.BiteYourApple.net)


Zadarmo

Čo je to Jailbreak?

Pre tých, čo Jailbreak nepoznajú, alebo ho ešte nemali nainštalovaný, jailbreak je, ako som už spomínal, proces, ktorý umožňuje iOS zariadeniam spúšťať ľubovoľný a nie iba autorizovaný Apple kód a prístup do súborového systému. „Jailbreaknuté“ zariadenia potom umožňujú inštalovať aplikácie, ktoré sú nedostupné cez oficiálny obchod App Store, pomocou neoficiálnych inštalátorov akým je napríklad najznámejšia Cydia. Jailbreaknuté zariadenia samozrejme môžu stále využívať aj App Store.

Výhody či nevýhody jailbreaku, ako aj právne otázky nájdeš v našom článku, Jailbreak. Áno alebo nie?, kde sa jailbreaku venujeme podrobnejšie.

Video

Názorné fugovanie a dizajn tweaku si môžeš pozrieť v tomto videu. V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, alebo by si mal problém, či nejaký tip na tweak ktorý používaš ty, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → [email protected] 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]