Steve Jobs bol osobnosťou, ktorú mohol človek buď milovať alebo nenávidieť. Na svojich zamestnancov býval podľa výpovedí mnohých bývalých pracovníkov Apple veľmi hrubý a akonáhle sa objavil čo i len menší problém, danú osobu vyhodil! Rovnako tak sme sa mohli o jeho hrubosti dočítať aj v oficiálnej biografii Steva Jobsa od Waltera Isaacsona. Zamestnanci Apple, ako aj Jobsová maželka ale tvrdia, že film nebude zobrazovať “pravú tvár” Steva Jobsa.

Jony Ive

Joy Ive, šéf dizajnu Apple, ktorý je jednou z mála osôb v celej spoločnosti, ktorá sa vedela vžiť do Jobsa a pochopiť jeho estetické vnímanie či zmysel pre jednoduchosť. Ak si si všimol, tak produkty Apple sú aj po Jobsovej smrti stále nádherné a to vôbec nie je náhoda. Sú za tým dlhé hodiny tvrdej práce a vymýšľania, čo by asi na toto povedal Steve. Práve Steve bol taký “kat” celej firmy, ktorý dokázal s neuveriteľnou ľahkosťou potopiť každého, kto mu stál v ceste. “Nejde to? V tom prípade tu nemáte čo robiť!” a bolo. Apple malo o zamestnanca menej. Steve bol ozaj človekom, ktorý bol v Apple hrubý na ľudí, no časom začal byť “ľudský”.

Jony Ive už najnovší snímok o jeho živote videl a tvrdí, že v ňom svojho bývalého šéfa a zároveň kamaráta vôbec nevidel. Takýto vraj Jobs jednoducho nebol ale netreba zabúdať, že takmer všetky osoby, ktoré sa o ňom v súčasnosti vyjadrujú mali k nemu blízko a poznali ho osobne. Práve to môže skresliť ich spomienky na všetko, čo im kedy Jobs urobil a spomenúť si len na to, čo bol ochotný Steve dať za to, aby bol produkt čo najlepší. Pôjdeš navštíviť kino?

Steve-Jobs-e1438920154895

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here