CarPlay je technológia, ktorá prišla už dávnejšie a pomaly, ale isto sa stáva bežným štandardom navigácií a multimediálnych systémov súčasných automobilov. Ľudia po celom svete ho začali používať na dennej báze a nevedia si ho vynachváliť. Prečo by ho potom nemohli používať aj napríklad vodiči kamiónov či nákladných automobilov? Veď práve oni precestujú ešte omnoho viac kilometrov, ako ktokoľvek iný. Po novom už môžu. Tešiť sa majú najmä tí, ktorí plánujú zakúpiť kamión spoločnosti Volvo!

Volvo a CarPlay

Pokiaľ si dobre spomínam, tak to bol práve prístrojový panel švédskeho Volva XC90, zhruba tri roky dozadu, na ktorom bol demonštrovaný CarPlay vo svojej dotykovej verzií. Odvtedy ubehol nejaký ten čas a systém sa v mnohom vylepšil. Pridali sa nové možnosti a tie, ktoré neboli považované za celkom dokonalé, v Apple ešte trošku prepracovali.

- Reklama -

Volvo bolo skrátka jedna z prvých automobiliek, ktorá sa chcela s Applom baviť o možnosti CarPlay v osobných vozidlách. Takisto je pravdepodobne jeden z prvých výrobcov kamiónov, ktorý ho chce pridať do svojho portfólia.

Reč je konkrétne o celkom novej sérií nákladných vozidiel VNL. Práve tieto kamióny prichádzajú s podporou Apple CarPlay, pokiaľ si samozrejme zákazník priplatí za lepšiu výbavu. Ide konkrétne o infotaiment balíček, v ktorom sú zahrnuté aj iné položky, okrem služby samotnej. Za peniaze človek dostane napríklad 7″ dotykový displej, kvalitný audiosystém, parkovaciu kameru či navigáciu. Sú to veci, ktoré určite ocení každý jeden šofér kamiónu.

Hoci už vieme, že kamióny od Volva Apple CarPlay prinesú a rovnako tak vieme, že to bude za príplatok v špeciálnom balíčku stále nevieme, koľko budú tieto kamióny stáť a rovnako tak nepoznáme cenu ani daného balíčku. Pokiaľ ťa teda táto správa zaujala, určite ostaň v strehu. Volvo začne produkciu kamiónov a rovnako tak aj ich predaj každú chvíľu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.