Kanye West je celosvetovo jedným z najznámejších raperov súčasnosti a jeho albumy či priamo skladby na nich musíš buď milovať, alebo nenávidieť. Hoci to vyzerá tak, že Westovi peniaze nechýbajú, pravda je presný opak, pretože má dlh vo výške neuveriteľných 55 000 000 dolárov! To už nie je sranda a keďže dlhy treba platiť, svoj nový album The Life of Pablo zverejnil aj na Spotify či Apple Music a teda na službách, kde sľuboval, že album nikdy nedorazí. To sa ale nepáči mnohým fanúšikom, ktorí zaplatili Tidalu za exkluzivitu a Kanyeho žalujú

Kanye má opäť problém, tento krátkvôli Apple Music

Vraj ide o klamlivú reklamu. Problém vznikol totižto v samotných Westových tvrdeniach. Ten sľuboval, že The Life of Pablo bude dostupný len na streamovacej službe Tidal, ktorú z malej častí sám vlastní. Užívatelia, ktorí teda neboli trpezliví museli zaplatiť za ročné predplatné tejto služby len kvôli tomu, že chceli počuť najnovší album. Tidal získal vraj na svojich užívateľoch takýmto spôsobom až 84 miliónov dolárov, z ktorých značná časť išla zaiste Kanyemu do vrecka.

- Reklama -

Malo ísť teda o exkluzívny obsah, avšak ako sme aj my pred pár týždňami zistili, už tomu tak nie je keďže The Life of The Pablo nájdeš už aj na Apple Music či Spotify! To sklamalo aj mnohých fanúšikov, ktorí našli vysvetlenie na Kanyeho Twitter účte. Tu sa svojim spôsobom snaží samotný tvorca tohto fantastického albumu ospravedlniť všetkým, avšak dopĺňa, že má obrovský dlh a musí ho splatiť.

Kanye west - svetapple.sk

Práve preto jeho album už nie je tak exkluzívny ako pred mesiacom a nájdeš ho takmer všade. Práve vďaka tomuto sa Kanye zbaví časti svojho vysokého dlhu, avšak nezbaví sa čoraz väčšieho hejtu zo strany fanúšikov, ktorí s týmto krokom nie sú ani len trochu spokojní. Vraj si Tidal predplatili len kvôli exkluzívnemu albumu a ten zrazu nie je exkluzívny. Stalo sa teda to, čo už asi očakávaš.

Kanye má na krku novú žalobu, kvôli ktorej bude mať zrejme opletačky so súdmi a to všetko preto, lebo pustil svoj „exkluzívny“ album ďalej do sveta. Pokiaľ by sme mali pridať nejaký náš postoj voči celému tomuto cirkusu, asi by sme sa nevedeli rozhodnúť na ktorej strane stáť. Fanúšikovia, ktorí si predplatili Tidal museli čakať, že Kanye niečo takéto skôr či neskôr urobí, naopak to, čo Kanye spravil nie je práve košer voči všetkým tým, čo predplácali službu za cieľom exkluzivity s novým albumom, aký je tvoj názor?

Kanye west - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.