Článok o tom, že Apple oficiálne oznámilo dátum a miesto konania WWDC (Worldwide Developers Conference). V krátkosti, je to najväčšia developérska konferencia na svete a dostať sa na ňu vôbec nie je jednoduché. Apple si pýta doslova obrovské vstupné a na to, aby si si lístok vôbec mohol kúpiť, musíš byť vylosovaný. Okrem toho musíš byť platným členom Apple developerského programu. Koľko ale stojí vstupenka ak sa ti všetko toto podarí?

Koľko stojí účasť na WWDC? Prezradíme ti sumu a aj to, že na to treba veľa nervov!

Vzhľadom na to, že ide o najväčšiu developerskú konferenciu na svete, musí každým rokom Apple bojovať s rekordným záujmom o účasť. Nie je jednoduché dostať sa na ňu a to ani pokiaľ máš na účte dostatok finančných prostriedkov.

- Reklama -

V prvom rade musíš byť platným členom vývojárskeho programu od Apple. Potom putuješ do špeciálneho losovania, kde nemáš zaiste malú konkurenciu. Na akciu sa pripravuje neuveriteĺné množstvo potencionálnych návštevníkov a tak to Apple necháva na náhodu.

Ak by si mal nakoniec aj to šťastie, že by si prešiel aj cez proces losovania, tak, že by ťa vybral nejaký počítač, musel by si zaplatiť ešte $1599, áno čítaš správne, v prepočte je to možno taká priemerná výplata menšieho podnikateľa na Slovensku. Konferencia je ale natoľko lákavá, že platiť zrejme ľuďom nerobí absolútne žiaden problém, práve naopak.

WWDC - svetapple.sk

Apple však nemyslelo len na samotných vývojárov, ale aj na študentov či členov STEM organizácií. Pre tých má v zálohe 350 lístkov úplne zadarmo. Taktiež má odložených 100 voľných lístkov pre vývojárov, ktorí majú značne obmedzené finančné prostriedky.

Ak teda máš nejakú šancu dostať sa na konferenciu, mysli na to, že to nebude zadarmo. Keby ťa náhodou vybrali musíš už urobiť iba štyri veci. Vybrať peniaze a zabookovať letenky. Nájsť si nejaký príjemný hotel na 4 dni, no a potom nám samozrejme posielať pravidelný report :)!

Celá konferencia sa koná presne 13. 6. 2016 v Bill Graham Civic Auditorium a bude trvať až do 17.6.2016. Okrem neuveriteľne dobrých a užitočných prednášok sa dočkáš aj predstavenia nových operačných systémov iOS a OSX. Ak sa teda bojíš, že tam nebudeš mať čo robiť, myslíme, že sú to naozaj zbytočné obavy. WWDC bola vždy podarená akcia a vždy s maximálnou spokojnosťou účastníkov! Registrácie na WWDC 2016 prebiehajú tu! 

WWDC - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here