Ako sa zdá, utajovaný port, ktorý sa nachádzal v hodinkách Apple Watch z Apple Store, sa bude nachádzať aj v predajnej verzii hodiniek, kde však bude zakrytý nenápadnou krytkou. Tieto tvrdenia predchádzajú od rôznych médií, ktoré už produkčnú verziu mali možnosť vyskúšať a prítomnosť konektora predsa len potvrdzujú! Čo však s portom, do ktorého nemá používateľ absolútne žiaden prístup, príslušenstvo a zatiaľ nič na čo by ho bolo možné použiť?

Apple Watch port!

Nad umiestnením tohto záhadného prvku sme rozmýšľali pomerne dlho a napadlo nás niekoľko vecí, ktoré by mohli vysvetľovať jeho prítomnosť na hodinkách. Vzhľadom na to, že od spoločnosti Apple sme o danom porte v podstate nepočuli ani slovo, môžme sa len domnievať, na čo slúži. Prvá z možností je taká, že Apple do hodiniek skrylo niečo ako “servisný port”, ktorý by vedel v servisoch urýchlene odovzdať informáciu o tom, čo vlastne pokazeným Apple Watch je (niečo ako diagnostika pri vozidlách). Toto využite sa nám zdá ako najlogickejšie, vzhľadom na fakt, že do hodiniek nevedie žiaden iný jednoduchší prístup.

- Reklama -
Apple Watch nabíjanie - svetapple.sk
Apple Watch nabíjanie – svetapple.sk

Podobná informácia by sa vlastne dala zistiť pravdepodobne len cez Wi-Fi alebo Bluetooth, no pokiaľ by boli hodinky pokazené a nedali by sa zapnúť, pravdepodobne by nepomohlo absolútne nič! Práve preto by bola prítomnosť podobného “servisného” portu pomerne logická. Avšak, je tu aj iná možnosť, ktorá je taktiež celkom pravdepodobná, no určite nie natoľko ako možnosť prvá.

Mohlo by ísť o špeciálny port, pomocou ktorého by sme si mohli k hodinkám pripojiť ďalšie príslušenstvo, ako napríklad inteligentné náramky či náramky s externými batériami (cez port sa budú pravdepodobne dať nabíjať hodinky). Každopádne túto teóriu z istej časti vyvracia fakt, že takéto náramky by muselo predstaviť pravdepodobne samotné Apple, keďže, ako dobre vieme, výrobcovia tretích strán by mali v tomto prípade smolu. To však na čo naozaj slúži by sme sa mohli dozvedieť už v najbližších dňoch, čo znamená, že nám nezostáva nič iné ako čakať!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.