Cena je aká je a ja som sa o jeho kúpe rozhodoval dosť dlhú dobu. Nakoniec bol môj dôvod dosť jasný a takú menšiu investíciu v desiatkach eur vôbec neľutujem. Apple vyrába aj kvalitné puzdrá, čoho dôkazom je aj to moje pre iPhone SE.

Kožené puzdro Apple: Oplatí sa ho kúpiť?

Pravdepodobne tak ako každý, aj ja som bol z tých ľudí, čo pokladali príslušenstvo pre iPhone predražené len kvôli tomu, že je na nich logo Apple. Ak by som sa rozhodol pred pár rokmi pre to originálne a nespoliehal by som sa na to z Číny, vyšlo by ma to omnoho lacnejšie.

Prvý dojem

Prečo? Už len kvôli značke a kvalite, ktorú Apple pre tvoj iPhone ponúka. Originálne kožené puzdro pre iPhone ma vyšlo na zhruba 42 €, čo je pomerne veľa. Pokiaľ si však roky kupuješ puzdrá z Číny, tak doslova na nich prerobíš. Osobne som si zo známeho čínskeho e-shopu objednal asi  15 obalov či puzdier za pár rokov, no nikdy som nebol spokojný. Bolo to tým, že kvalita materiálu a spracovania bola „mesačná“ a napr. taká top napodobenina Apple puzdra pre iPhone SE (v hodnote 1,69 €) nestála vôbec za nič. Po pár dňoch sa materiál začal odlupovať, ničiť a aj silikónové či plastové puzdra sa veľmi rýchlo opotrebovali. Plus, záruka na nich síce je, no aby som posielal puzdro za pár eur do Číny, za to mi to nestálo. Nakoniec som sa rozhodol kúpiť originálne príslušenstvo pre iPhone – Apple kožené puzdro pre iPhone za zhruba 42 €.

Dizajn a funkčnosť

Cena je vysoká. Áno je, no v porovnaní s tým, čo za túto cenu získaš, som ja nezískal pri puzdrách z Číny. Už na prvý pohľad je toto puzdro od Apple kvalitne spracované. Vyrobené je totižto z pravej kože a je na nej cítiť kúsok luxusu. Na dotyk je veľmi jemné, pri používaní pohodlné a puzdro nijako nepridáva na hrúbke alebo hmotnosti iPhonu. Je vážne super a po pár dňoch či týždňoch nebudeš mať pocit, že iPhone je v obyčajnom puzdre. Naopak, budeš mať pocit že je chránený a peniaze, ktoré si za puzdro dal nebudeš ľutovať.

Čo sa funkčnosti týka, iPhone chráni ozaj dobre. Hrany puzdra sú mierne vyvýšené, aby chránili citlivé (displej a hrany) časti iPhonu. Dokonca ani pri páde pod uhlom nebude iPhone nijako poškodený a vďaka tvrdému materiálu puzdra s koženým povrchom bude tvoj iPhone dokonale chránený. A čo sa vnútra týka, obsahuje jemné mikrovlákno s vyrytým názvom „iPhone“, ktoré nijako nepoškriabe hliníkový povrch iPhonu a kovové logo Apple na zadnej strane.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 dostane rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie. Apple k nemu predstaví špeciálny MagSafe.

Ako dopadne?

Uvidím sám, ako puzdro obstojí pri dlhodobejšom používaní. No už teraz môžem povedať, že peniaze, ktoré som za puzdro dal neboli minuté zbytočne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -