Pokiaľ máš v pláne zakúpiť si hodinky Apple Watch, určite ťa poteší hneď aj ich balenie, ktoré je naozaj prémiové a konkurencia sa len z údivom pozerá na to, ako (aj vďaka nemu) hodinky doslova miznú z predajných pultov, na ktorých sa ani nestihli zahriať, keďže sú dlhodobo vypredané. Prví majitelia, ktorí si Apple Watch stihli predobjednať, ich už majú doma a svoje šťastie skúšajú s predajom krabice. 

Predaj krabice na ebay

Možno by si ani nebol povedal, koľko môžeš dostať za takú krabicu od hodiniek Apple Watch, ktorá je skutočne veľmi vydarená, dostať. Dokonca pripomína takú malú šperkovnicu od Apple, čo sa určite príliš neminulo s jej účelom, vzhľadom na fakt, že hodinky môžme považovať za praktický módny doplnok. Niektorí šťastlivci začali prvé Apple Watch rozbaľovať a nepotrebný zvyšok, vrátane balenia ponúkať na ebay za ceny, ktoré nedosahujú ani konkurenčné hodinky s Android Wear.

Jeden predajca si napríklad za takú krabicu od základnej edície Apple Watch Sport vypýtal 5$. Táto čiastka síce nie je vysoká, no pripočítajme cenu za dopravu napríklad na Slovensko alebo na Česko a dostaneme sa na dvojnásobok . Avšak tými skutočne drahými krabicami sú balenia od Apple Watch. Za tie si majitelia pýtajú aj 60$, čo už je hodnota, prevyšujúca konkurenčné hodinky (samozrejme len tie najlacnejšie modely). Krabicu od Apple Watch Edition zatiaľ nepredával nikto, no sme si istý, že aj k takému niečomu sa časom dostaneme. Za toto balenie by si mohol majiteľ vypýtať aj cenovku vyššiu, ako zaplatíš napríklad za základné Apple Watch Sport!

Na čo?

Určite ti teraz v hlave vŕta otázka, kto by si preboha podobné balenie kúpil. My ti rovno prinesieme aj odpoveď aby si príliš nemusel namáhať svoje mozgové závity. Na ebay sa totiž už začínajú objavovať aj čínske plagiátorské verzie Apple Watch, ktoré sú si s originálom navlas podobné po stránke dizajnu, no pri bližšom pohľade uvidíme výrazný rozdiel napríklad v displeji alebo celkovom OS hodiniek, ktoré sa pri pripojení na tvoj iPhone správa ako obyčajný Headset, čo pravdepodobne nie je vec, ktorá by ťa potešila.

Práve pre takýchto ľudí by mohlo byť výhodné kupovať krabičky z ebay, keďže by do nich čínske fake hodinky mohli rovno zabaliť a poslať ich potencionálnemu chudákovi, ktorý by už len skonštatoval, ako ho oklamali. Je to síce smutné ale žiaľ aj toto je dnešný biznis. Kúpil by si si krabičku od Apple Watch za 60$ len tak pre radosť?

Prečítajte si tiež  Apple predal v USA okolo 3 000 000 Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.