V ktorom roku Apple predstavilo prvé Apple Watch?

TIme
Correct! Wrong!

Začali sme otázkou, ktorá vás mohla mierne nachytať. Aj keď je pravda, že prvé Apple Watch prišli do predaja až v roku 2015, ich predstavenie sa uskutočnilo už v roku 2014 a to po boku iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus.

Z akého materiálu Apple vyrábalo svoje najdrahšie Apple Watch?

Apple Watch Series 6 PRODUCT (RED) svetapple
Correct! Wrong!

Táto otázka bola relatívne jednoduchá. Aj keď sú dnes najdrahšie Apple Watch vyrábané z titánu a v nedávnej minulosti to bola keramika, úplne prvá generácia sa dala zakúpiť aj v prevedení z 18-karátového zlata. Cena sa mohla vyšplhať až na 17 000 $, čo je v prepočte zhruba 14 000 €.

- Reklama -

Prečo nemajú Apple Watch okrúhly dizajn/displej?

Dočkáme sa okrúhlych Apple Watch
Correct! Wrong!

Aj keď ste to možno nečakali, bývalý šéf dizajnu Apple, Jony Ive, sa dávnejšie vyjadril, že Apple Watch majú obdĺžnikový displej kvôli ľahšej čitateľnosti zoznamov. V skutočnosti za to teda nemôžu konštrukčné problémy alebo usporiadanie hardvéru.

Koľko stoja aktuálne najdrahšie Apple Watch Series 6 Hermes?

RUSSH
Correct! Wrong!

Očakávali ste vyššiu sumu? Aj my. Faktom ale zostáva, že najdrahšie Apple Watch Series 6 s remienkom Hermes sa aktuálne predávajú za 1 579,00€.

Ktoré Apple Watch prišli s technológiou EKG?

Apple Watch EKG
Correct! Wrong!

Aj keď EKG v Apple Watch považujeme za relatívnu mladú technológiu, v skutočnosti s ním prišli už Apple Watch Series 4 v roku 2018. Funkcia sa ale sprístupnila v niektorých krajinách až oveľa neskôr, pričom niekde ju nemôžete využívať dokonca ani dnes!

Aké úložisko ponúkajú aktuálne Apple Watch Series 6?

Apple Watch Series 6
Correct! Wrong!

Zatiaľ čo prvé Apple Watch prišli s 8 GB úložiskom, model Series 4 mal až 16 GB pamäte. Inžinierom to ale evidentne nestačilo a tak do Apple Watch Series 5 dostali až 32 GB úložisko, ktoré sa používa dodnes.

Akú vodotesnosť ponúkajú aktuálne predávané Apple Watch?

Apple Watch
Correct! Wrong!

Zatiaľ čo prvé Apple Watch ponúkali vodeodolnosť iba v rámci normy IPX7, ďalšie prevedenia až do dnešných dní zvládnu ponor do hĺbky 50 metrov.

S ktorými Apple Watch prišiel poprvýkrát Always-on displej?

Apple Watch Series 6 svetapple
Correct! Wrong!

Prvé Apple Watch, ktoré dostali Always-on displej boli Series 5. Technológiu následne zdedil aj nástupca, Series 6, pričom lacnejšie prevedenie SE sa musí zaobísť bez neho.

V koľkých farbách je možné zakúpiť Apple Watch Series 6?

Apple Watch Series 6 svetapple
Correct! Wrong!

Apple neustále mení a upravuje výber farieb pri jednotlivých modeloch Apple Watch. V rámci poslednej vlajkovej lode Series 6 si môžete vybrať z piatich prevedení. Ide o striebornú, vesmírne šedú, zlatú, červenú a modrú.

V ktorom roku Apple vydalo prvé Apple Watch Nike?

Apple
Correct! Wrong!

Aj keď sa Apple snažilo už od začiatku uzatvárať rôzne partnerstvá pri výrobe Apple Watch (ako napríklad Hermes), na Nike prišlo až v roku 2016, kedy sa na trh dostali Apple Watch Series 2.

Kvíz: Na tieto otázky správne odpovie len pravý fanúšik Apple Watch

Nech už ste v tomto kvíze dopadli akokoľvek, vôbec to nevadí. Otázky boli naozaj ťažké a dúfame, že ste sa priučili niečomu novému.
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here