Ako sa volal tretí zakladateľ Apple?

Pred štyridsiatimi rokmi prežil zakladateľ Applu, Steve Wozniak, leteckú nehodu Zdroj: Britaneca
Correct! Wrong!

Aj keď sa založenie Apple spája s menami Steve Jobs a Steve Wozniak, v skutočnosti tu bol ešte tretí človek, ktorý svoj 10% podiel predal po dvanástich dňoch podnikania. Volal sa Roland Wayne a podiel predstavoval 800$. Len tak pre predstavu, dnes má Apple hodnotu presahujúcu 2 bilióny dolárov.

Ktorý z týchto produktov od Apple je najpopulárnejší?

Pozrite si fotografie dokonalého Apple Store Tokyo. Dizajn je nádherný. - setapple.sk Zdroj: Apple
Correct! Wrong!

Táto otázka nebola príliš ťažká. Pokiaľ by sme mali vybrať najpopulárnejší produkt od Apple, jednoznačne by šlo o iPhone. V súčasnosti má vo svete viac ako 1 miliardu aktívnych používateľov.

- Reklama -

V ktorom roku boli predstavené Apple Watch?

Innocent Solo Loop - Najpohodlnejší remienok pre Apple Watch Zdroj: Svetapple
Correct! Wrong!

Toto mohol byť pre niektorých z vás chyták. Aj keď sa prvé Apple Watch začali predávať v roku 2015, ich predstavenie prebehlo už v roku 2014 po boku iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus.

Ako sa volajú prvé "štupľové" slúchadlá od Apple?

Zdroj: Apple
Correct! Wrong!

Ďalšia otázka, v ktorej ste sa mohli pomýliť. Aj keď Apple predstavilo bezdrôtové slúchadlá so silikónovými štupľami v roku 2019, v skutočnosti už podobný produkt predávalo v roku 2008. Nazýval sa Apple In-Ear Headphones a výroba skončila v čase, kedy na trh prišli prvé EarPods (2012).

V ktorom roku prešiel Mac na procesory Intel?

MacBook Pro 16" dostane procesor Intel Core i9 s Turbo Boostom na 5,3 GHz.
Correct! Wrong!

Aj keď sme dnes svedkami opačného procesu, kedy sa Apple začína spoliehať na svoje vlastne ARM čipy, v minulosti prechádzalo z vlastným procesorov PowerPC na Intel. V roku 2005 to oznámil Steve Jobs na konferencii WWDC.

Ako sa volal prvý počítač, ktorý vzišiel zo spolupráce Jonyho Iva a Steva Jobsa?

Rover používa chipset PowerPC z iMacu G3 Zdroj: Apple
Correct! Wrong!

Po návrate Steva Jobsa do Apple bolo potrebné vytvoriť produkt, ktorý zachráni spoločnosť pred istým pádom. Vizionár spojil sily s dizajnérom Jonym Ivom a o niekoľko mesiacov neskôr bol na svete prvý iMac G3. Písal sa rok 1998.

V ktorom roku Apple zakúpilo Beats?

Zabije Apple slúchadlá Beats? Zdroj: SlashGear
Correct! Wrong!

Apple prevzalo kontrolu nad spoločnosťou Beats v roku 2014 a jednalo sa o jednu z najväčších akvizícii v histórii firmy. Technologický gigant vtedy za Beats zaplatil 3 miliardy dolárov.

Ktorý iPhone priniesol 64-bitovú architektúru?

5 skrytých gest a trikov v iPhone, o ktorých ste zrejme nevedeli Zdroj: goffkeinpro / Shutterstock
Correct! Wrong!

iPhone 5S sa stal v roku 2013 prvým smartfónom na svete, ktorý sa predával so 64-bitovou architektúrou. Tá bežala na (vtedy) revolučnom procesore s označením A7.

Koľko pinov mal nabíjací konektor, ktorý sme poznali pred Lightningom?

Zdroj: Smacktom
Correct! Wrong!

Hoci má dnes Lightning 9-pinov, jeho predchodca mal až 30-pinov a do zariadenia sa dal zapojiť len jednostranne. Posledný iPhone, ktorý ho používal bol model 4S predstavený v roku 2011.

Ako sa volal prvý operačný systém v iPhone?

iPhone 2G oslavuje 12. rokov od svojho predstavenia. - svetapple.sk Zdroj: INC
Correct! Wrong!

Aj keď dnes poznáme tento operačný systém pod názvom iOS, v skutočnosti sa v minulosti nazýval iPhoneOS. Toto meno niesol od roku 2007 do roku 2010, kedy ho poprvýkrát nahradil iOS 4. Dôvodom bolo napríklad aj predstavenie iPadu.

Kvíz: Do akej miery poznáš Apple?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here