Uvažoval si už nad tým, že by si vymenil svoju ľadvinu za iPhone? Myslíme to tak, že by si si ju nechal dobrovoľne vyoperovať za finančný obnos, z ktorého by si si kúpil najnovší Apple telefón. Tento Číňan to urobil a zničil si tak celý život.

Ľadvinu vymenil za iPhone v roku 2011 a dnes leží na lôžku v nemocnici

Xiao Wang vo svojich 17 rokoch chcel získať vtedy nový iPhone 4. Nakoľko bol ale iba dospievajúci mladík, ktorý možno nerozmýšľal celkom triezvo, rozhodol sa, že podstúpi nebezpečnú operáciu a zbaví sa jednej z dvojice ľadvín. Rozhodnutie sa mu pomohol doktor, ktorý prevádzkoval ilegálnu nemocnicu. Mladému Xiao Wangovi nahovoril, že po týždni na lôžku bude môcť viesť plnohodnotný život.

Za ľadvinu dostal 22 000 čínskych juanov (dnes v prepočte asi 2800€) no to, čo nastalo po operácií by nechcel zažiť asi nikto na svete. Tým, že operácia nebola profesionálna a neprebehli tu isté hygienické postupy vznikol zápal, ktorý sa naďalej šíril do celého tela.

Postupne mu začala odchádzať aj druhá, teda jediná ľadvina, ktorú vo svojom tele mal. Následne musel ísť urýchlene do nemocnice. Okrem iného o svojom „dobrom nápade“ nepovedal ani rodičom. Isto by mu ho samozrejme vyhovorili.

iPhone vymenil za ľadvinu - dnes ledva žije... - svetapple.sk
iPhone 4 bol v roku 2011 „šupa“. Stál by ale za to aby niekomu zničil zdravie a život? – svetapple.sk

Po 8 rokoch…

Dnes leží 25 ročný Xiao Wang prevažne pripútaný na lôžko a neustále je pod dohľadom lekárov. Okrem iného musel absolvovať aj niekoľko liečebných procesov ako aj dialýzu, ktoré zlej finančnej situácií v rodine vôbec neprospeli.

Prevádzkovateľ ilegálnej nemocnice bol nájdený a predvolaný pred súd. Aj keď rodine zaplatil určité „odškodné“, dnes stále mladému Xiao Wangovi to ľadvinu nevrátilo. Je to pekný príklad toho, ako si môže niekto kvôli túžbe zničiť celý život. My vieme, že iPhone je super vec, mnohí si kvôli nemu požičiavajú peniaze ale za zdravie to skutočne nestojí.

iPhone vymenil za ľadvinu - dnes ledva žije... - svetapple.sk
iPhone vymenil za ľadvinu – dnes ledva žije… – svetapple.sk

zdoj: idropnews.com

Prečítajte si tiež  Na iOS a Android mieri hra "Company of Heroes"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.